אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון מחדש בפרויקטים בלאס וגאס צילום: אוראל כהן

ארגון מחדש בפרויקטים בלאס וגאס

הפרויקטים הם קומפלקס המגורים היוקרתי שכולל 219 דירות ונקרא Queensridge Towers, פרויקט המסחר והמשרדים Great Wash Park והקרקע המיועדת למגורים ומסחר -Sahara Hualapay

12.11.2012, 06:59 | לירוי פרי

הצרות בהקמת מלון הקזינו פלאזה לאס וגאס, לא גרמו לנוחי דנקנר לאבד אמון בפוטנציאל הטמון בעיר המדברית. אתמול דיווחו אי.די.בי פתוח והחברה־הנכדה נכסים ובנין, על ארגון מחדש בשלושה פרויקטים המוחזקים בידי שתי החברות בלאס וגאס, ולא כוללים את הפלאזה שהקמתו טרם החלה.

הפרויקטים שעומדים במרכז הארגון מחדש הם פרויקט המגורים היוקרתי שכולל 219 דירות ונקרא Queensridge Towers (QT), פרויקט המסחר והמשרדים Great Wash Park (GW) והקרקע המיועדת למגורים ומסחר - (SA) Sahara Hualapay. מרבית הזכויות בפרויקטים אלו הם בידי נכסים ובנין ואי.די.בי פתוח.

במסגרת המהלך, נוטלות שתי החברות מקבוצת אי.די.בי מידי השותף השלישי את מלוא השליטה בפרויקטים QT ו־GW לידיהם, ובמקביל, מוכרות לאותו שותף את פרויקט SH ב־4.7 מיליון דולר.

קצב המכירות בפרויקט ה־QT איטי מאוד ובמהלך 2010 ו־2011 נמכרו בו 3 דירות בלבד. יחד עם זאת, ב־2012 נרשמה עלייה במכירות ועד עתה נמכרו בו 11 דירות, מה שמותיר את מלאי הדירות שממתין לקונים על כ־60.

בניגוד לפרויקט הפלאזה הכושל שחווה מחיקה של כ-500 מיליון דולר עד כה ועלול לספוג מחיקה כוללת כבר בתוך ימים (עוד כ-700 מיליון דולר), פרויקט ה־SH לא חווה מחיקות מאז נרכש ב־14 מיליון דולר ב־2005. בעקבות המכירה יצטרכו שתי החברות מקבוצת אידיבי לבצע מחיקה של 4 מיליון דולר כל אחת כבר בדו"חות הקרובים.

מההודעה לציבור לא ניתן להסיק כל קשר בין העסקה הנוכחית לבין הלחצים המופעלים על דנקנר ויצחק תשובה שעלולים לאבד את הקרקע של הפלאזה, אולם יתכן כי הדו"חות הקרובים של נכסים ובנין יגלו כי העסקה הנוכחית הינה חלק ממהלך כולל שבמרכזו עומד הפלאזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות