אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ פאינה קירשנבאום: "הערבים בישראל הם נטל כלכלי על המדינה" צילום: עטא עוויסאת

ח"כ פאינה קירשנבאום: "הערבים בישראל הם נטל כלכלי על המדינה"

לדברי קירשנבאום מ"ישראל ביתנו", הערבים במדינת ישראל משלמים 400 מיליון שקל מסים, אך מקבלים הטבות בגובה של 11 מיליארד שקל לפחות"

12.11.2012, 13:23 | כלכליסט

"הערבים בישראל הם נטל כלכלי על המדינה, אינם משלמים כמעט מסים ומקבלים מהמדינה תקציבים אדירים", כך אמרה הבוקר (ב') ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו) בכנס ערים ישראל-גרמניה במרכז השלטון המקומי בירושלים.

לדבריה, "הערבים במדינת ישראל רוצים שוויון זכויות, אבל לא תורמים למדינה. בשביל לקבל שוויון זכויות, עליהם לתרום למדינה כמו כל אזרח ולשרת 3 שנים, בשירות לאומי בקהילות שלהם.

ח"כ פאינה קישנבאום במליאת הכנסת (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי  ח"כ פאינה קישנבאום במליאת הכנסת (ארכיון) | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ פאינה קישנבאום במליאת הכנסת (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי

"הערבים במדינת ישראל משלמים 400 מיליון שקל מסים, אך מקבלים הטבות בגובה של 11 מיליארד שקל לפחות. 38% מאזרחי מדינת ישראל בלבד משלמים מיסים וחלק קטן מהם הם מיעוטים. אזרחי המדינה משלמי המסים נושאים על גבם את כל ייתר האוכלוסייה".

בדבריה התייחסה קירשנבאום גם לטענה שהשמיע סלימאן אה שפעי, עיתונאי ופרשן לענייני ערבים, על כך שערבים אינם יכולים לגור בכל מקום בישראל ואמרה כי גם היהודים אינם יכולים לגור בכל מקום. המנחה, גל גבאי, ציינה בתגובה, כי יהודים יכולים לגור ביפו. על כך ענתה קירשנבאום לגבאי: "באמת, תודה לך שאת נותנת לנו לגור ביפו".

שלמה בוחבוט: "צריך לעשות שילוב"

הרב שי פירון, ממפלגת "יש עתיד", אמר בכנס: "השיח בישראל גזעני, מכליל, ומגביה חומות. בחברה הישראלית אין כבוד בין החלקים השונים".

שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות תרשיחא:  "אירופה בצרות. בצרפת יש שכונות שבהם המשטרה הצרפתית לא מסוגלת להיכנס אליהן. כשאנחנו מסתכלים מה קורה בין מעלות לתרשיחא, אני לא רואה את השונות. הערבים צריכים להשתלב בחיי מדינת ישראל. אנחנו מסוגלים לחיות יחד. צריך לעשות שילוב. 67% מערביי ישראל בעד שירות לאומי. אנחנו בדרך הנכונה ולא אבדה תקוותנו"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לא שרות לאומי בקהילה שלהם
ח"כ לא גילת את אמריקה ולכולם ידועה העובדה שרוב האוכלוסיה הערבית והמיגזר החרדי לא משלמים מיסים ! וזה בנוסף להעלמות מס של המיגזרים האחרים. אבל: שרות לאומי בקהילתם אסור שיהיה כי זה יהיה עוד מקור הכנסה ללא כל תרומה, כי על השרות נקבל דיווח שקרי, ונשלם כסף לחינם. השרות הלאומי חייב להיות כמו מסגרת צבאית וכל מגויס ישלח למקום שיקבע לו, למשל החרדים אסור שישרתו בבתי כנסת, ובמוסדות דת אחרים כי גם יזייפו דוחות ביצוע שרות כי הם במילא שם. אל תתפתו להחליט על שרות לאומי של "חייל" בקהילתו אלא רק לטובת כלל המדינה וזה על ידי פיקוח. לגבי המס הדבר בידיים שלנו והוא די פשוט ואחת הדרכים היא לבדוק את הרכוש הנייד ווהקבוע שלהם.
שלמה , פתח תקוה  |  12.11.12
לכל התגובות