אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצאות ברזיל על תשתיות לקראת המונדיאל עלו ב-15% צילום: איי פי

הוצאות ברזיל על תשתיות לקראת המונדיאל עלו ב-15%

על פי הערכות, העלות עבור הטורניר עומדת כבר על 13.28 מיליארד דולר, זאת לעומת ההערכה המקורית של 11.58 מיליארד דולר

12.11.2012, 13:59 | סוכנויות הידיעות

הרשויות בברזיל פרסמו הערכה מתוקנת לגבי גובה ההוצאות הציבוריות הנחוצות לבניית אצטדיונים, שדות תעופה ופרויקט תשתית נוספים לקראת מונדיאל 2014. על פי ההערכות החדשות, ההוצאות עומדות כעת על יותר מ-1.7 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

סוכנות החדשות AP מדווחת שהרשות בברזיל שאחראית על פיקוח אחר הוצאות הממשלה, הודיעה כי הערכת העלות הנוכחית עבור הטורניר עומדת על 13.28 מיליארד דולר, עלייה של קרוב ל-15% מההערכה המקורית של 11.58 מיליארד דולר. העלייה נזקפת בשל העלות הגבוהה מהמצופה של פיתוח שדות התעופה ובניית האצטדיונים.

מהרשות המפקחת נמסר כי בעוד שפיתוח האצטדיונים מתקדם בקצב "מספק", העבודה על שדות התעופה "מתקדמת בקצב איטי". ההכרזה הגיעה לאחר שבשבוע שעבר פיפ"א חזרה על הרשימה המקורית של שש הערים המארחות של גביע הקונפדרציה 2013, והאריכה את תאריכי היעד להקמת המתחמים הקשורים.

הודעתה של פיפ"א בסאו פאולו, נבעה בשל החשש שתישלל זכות האירוח לפחות מאחת הערים המארחות בשל העיכובים בבנייה. עם זאת, ריו דה ז'נרו, ברזיליה, בלו הוריזונטה, פורטלזה, רסיפה וסלבדור יישארו כמארחות עבור אירוע החימום המסורתי למונדיאל, שיוצא לדרך ב-15 ביוני. פיפ"א הודיעה כבר בעבר כי על האצטדיונים להיות מוכנים שישה חודשים לפחות לפני בעיטת הפתיחה. אולם כעת התאריך הוארך ל-15 באפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות