אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תלונה למינהל: התנהלות 13 עמותות חרדיות במכרז על חריש גובלת בפלילים צילום: אלעד גרשגורן

תלונה למינהל: התנהלות 13 עמותות חרדיות במכרז על חריש גובלת בפלילים

הקרב על חריש מתחמם: קבוצת רכישה משותפת ל"חריש הירוקה" ו"מנהל המגורים" טוענת כי 13 עמותות חרדיות המאוגדות תחת השם "ועד הדיור החרדי המאוחד" פעלו כקרטל ותיאמו מחירים וכי יש לפסול אותן מהשתתפות במכרז

12.11.2012, 21:57 | דותן לוי
מארגני קבוצת רכישה שהתמודדה במכרז לחריש פנו היום בערב (ב') לוועדת המכרזים של מינהל מקרקעי ישראל בדרישה לפסול את הצעת המכרז של 13 עמותות חרדיות המאוגדות תחת השם "ועד הדיור החרדי המאוחד".

קראו עוד בכלכליסט

טענתם המרכזית נגד העמותות החרדיות היא כי אלה פעלו בתיאום מכרזים ומחירים כקרטל ובניגוד גמור להוראות המכרז ולחוק המכרזים. במכתב שהגישו עורכי הדין זהבי-בלאו, המייצגים את הפונים, הם ציינו כי מדובר בהתנהלות פסולה, על גבול הפלילית הדורשת את פסילתם המיידית של העמותות הפועלות תחת השם "ועד הדיור".

"הגורם הבלעדי העומד מאחורי אותן עמותות... אשר הצעותיהן הוגשו על ידי חברה זו או מי מטעמה ולפיכך יש לראות בגורם זה כמציע אחד", לשון המכתב. בהמשך כתבו עורכי הדין, "הואיל וטרם בשלה הזכות למרשתי לעיין במסמכי ההצעות השונות, אנו מוצאים לפנות בפניה דחופה זו לוועדת המכרזים, אשר בוודאי תשכיל לגלות את המעשים הפסולים כפי שעולים מתוך ההצעות (כגון מחיר דומה ליח' דיור לפני או אחרי חילוץ רכיב עלויות הפיתוח; כגון כתב יד זהה בהצעות של העמותות השונות; כגון הוצאת ערבויות בנקאיות ממקור אחד; כגון זהות במסמכים המשפטיים וכיוצ"ב) וככל שאכן יעלו חשדות כאמור - גם תועבר פניה מתאימה לרשויות האכיפה".

אריאל אטיאס בחריש (ארכיון), צילום: ששון תירם אריאל אטיאס בחריש (ארכיון) | צילום: ששון תירם אריאל אטיאס בחריש (ארכיון), צילום: ששון תירם

שלב ההצעות למכרזים בעיר המתוכננת חריש נסגר אתמול (א'). מדובר במכרז הגדול ביותר שיצא עד כה בישראל בפעימה אחת וכולל כ-4,600 יחידות דיור המחולקים ל-29 מתחמים שהגדול בהם כולל כ-630 יחידות דיור. בין המתמודדים במכרז היו מספר עמותות חרדיות, יזמים וכן קבוצות רכישה חילוניות וקבוצות של הציבור הדתי לאומי.

בהמשך לפרסום ב"כלכליסט" עולה כי ההערכות בשלב זה הן כי "באמונה" שניהלה מספר קבוצות רכישה לציבור הדתי לאומי ולציבור החילוני היא הזוכה במתחם הגדול והערכה היא כי בשלושת המתחמים הגדולים הבאים שכל אחד מהם כולל כ-500 יחידות דיור זכו 3 עמותות חרדיות.

 

מהעמותות החרדיות המאוגדות תחת "ועד הדיור" נמסר בתגובה כי הן יגיבו לטענות בהמשך באמצעות עורכי הדין המייצגים אותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות