אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ-2017: אליפות העולם ואירופה בכדורסל כל 4 שנים צילום: אי פי אי

מ-2017: אליפות העולם ואירופה בכדורסל כל 4 שנים

פיב"א חשפה שינויים מקיפים בפורמט האירועים המרכזיים שלה, בניסיון להמשיך ולפתח את הצמיחה העולמית של הענף

13.11.2012, 12:54 | סוכנויות הידיעות

הפדרציה הבינלאומית של הכדורסל (פיב"א), חשפה שינויים מקיפים בפורמט האירועים המרכזיים שלה, בניסיון להמשיך ולפתח את הצמיחה העולמית של הענף.

קראו עוד בכלכליסט

השינויים ייכנסו לתוקף החל מ-2017 במשחקי הגברים, בעוד שבחינה של משחקי הנשים מתוכננת להיערך בשנים הקרובות.

כספי במדי נבחרת ישראל. יגיע לאליפות העולם? , צילום: ראובן שוורץ כספי במדי נבחרת ישראל. יגיע לאליפות העולם? | צילום: ראובן שוורץ כספי במדי נבחרת ישראל. יגיע לאליפות העולם? , צילום: ראובן שוורץ

לאחר גביע העולם של 2014, הטורניר הבא יתקיים רק ב-2019 ולא ב-2018 כמתוכנן, ומשם יתקיים אחת לארבע שנים  במקום שנתיים כמו היום. כמו כן, יעלה מספר הקבוצות המשתתפות באירוע הדגל של פיב"א ל-32 מ-24 - מה שעשוי לעלות את הסיכויים של ישראל להשתתף בתחרות. תקופת המוקדמות להעפיל לגביע העולם תתרחש לאורך שנתיים במהלך שש פגרות בינלאומיות.

החל מ-2017, אליפות אירופה תתקיים אחת לארבע שנים, עם מערכת מוקדמות זהה לזו של גביע העולם, שתיכנס לתוקף לאחר אירוע הדגל של פיב"א ב-2019. שלבי המוקדמות יהיו זהים לתהליך המקביל בגביע העולם, אך יתקיימו בשנים של אולימפיאדה.

הפורמט ולוח הזמנים של התחרות נקבע כעומד בראש סדר העדיפויות של פיב"א, והארגון עמל באינטנסיביות על פיתוחם בשנתיים האחרונות.

מפיב"א נמסר כי השינויים במערכת הנוכחית היו "חיוניים" כדי להמשיך ולתמרץ את הצמיחה העולמית של ענף הכדורסל, לעלות את המודעות ברחבי העולם ולפתח את הפדרציות הלאומיות. פורמט התחרות החדש יעניק בולטות גבוהה יותר לגביע העולם, מכיוון שהוא יוצב בשנים שבהן הטורניר יוכל ליהנות מבלעדיות גבוהה יותר.

"הכדורסל צריך להרחיב את ההיקף שלו, וליצור תמריצים חדשים ודינמיים עבור הצמיחה", מסר נשיא פיב"א איוון מייניני. "זה יתגשם רק אם כל מדינה תצמח בשיעור דומה ותשחק באופן קבוע מול האוהדים שלה. אני מרוצה מכך שהמועצה המרכזית קיבלה את ההחלטה, מכיוון שהיא מהווה את הבסיס להשגת המטרה של תיאום לוח השנה העולמי ופיתוח הכדורסל ברחבי העולם".

מזכ"ל פיב"א פטריק באומן הוסיף: "הנבחרות הלאומיות הן המנוע של הכדורסל בכל מדינה. עלינו להגן ולהגביר את התפקיד שלהן. בו זמנית, קבוצות משקיעות בכל יום בספורט שלנו, ויש לכבד ולהגן גם על ההשקעה שלהן. לפיכך, בכל מדינה, האחריות מוטלת על המועדונים, הליגות וההתאחדויות הלאומיות, שצריכות לשתף פעולה עבור ההצלחה של הליגה הלאומית והנבחרת במערכת המשולבת החדשה הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות