אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האנרגיה מאשים את האוצר בהקפאת ייצור החשמל ממתקנים סולאריים

משרד האנרגיה מאשים את האוצר בהקפאת ייצור החשמל ממתקנים סולאריים

זאת לאחר שהאוצר שלח מכתב ליועמ"ש ובו טען כי הסטת 300 מגה וואט מכסות ייצור חשמל ירוק ממתקני רוח תשית עלויות על גבה של חברת החשמל

13.11.2012, 19:33 | ליאור גוטמן
משרד האנרגיה האשים היום (ג') את משרד האוצר בהקפאת מכסות ייצור החשמל ממתקנים סולארים. בשעות הצהריים הייתה אמורה להתקיים ישיבה של הוועדה לאנרגיות מתחדשות , שאחת ההחלטות החשובות שם הייתה אמורה להיות הסטה בהיקף של כ-300 מגה וואט של מכסות ייצור חשמל "ירוק" ממתקני רוח לטובת הקמת מתקנים סולאריים. עוד הייתה אמורה לעבור החלטה על עידוד הקמת מתקני חשמל ביו"ש.

מתקן סולארי, באדיבות חברת סולאר פאוור מתקן סולארי | באדיבות חברת סולאר פאוור מתקן סולארי, באדיבות חברת סולאר פאוור

שעות ספורות לפני קיום הישיבה שלח האוצר מכתב ליועמ"ש שמנע את קיום הישיבה. הסיבות: טענו שמדובר בהחלטה שתשית עלויות על גבה של חברת החשמל ולכן הם מתנגדים. הסיבה: תעריף ייצור החשמל הסולארי גבוה ב-30% מתעריף הייצור שניתן ליזמים שמקימים מתקני רוח, ולכן הסטה של מכסות, שחברת החשמל מחויבת לרכוש את החשמל שמיוצר שם ל-20 שנה, מגדילה את התחייבויות התשלום על גבו של הציבור. עוד טענו באוצר שקידום מתקנים סולארים ביו"ש היא החלטה פוליטית, מה שהוביל כאמור לביטול הישיבה.

במשרד האנרגיה טענו בתגובה לנימוקי האוצר שקיום הישיבה כמו גם הגדלת הייצור של חשמל "ירוק" היא יישום של החלטת ממשלה ולכן יש לקיימה כלשונה.

אל דעתו של משרד האנרגיה הצטרף איתן פרנס, מנכ"ל איגוד חברות האנרגיה המתחדשת, שכתב ליועמ"ש ש"לא יעלה על הדעת כי מועד קיומן של בחירות בישראל ישבש את עבודת הממשלה" . לדבריו, "דחיית הדיון עד לאחר הבחירות משמעותה צו חיסול לתחום שכן מרבית החברות הפועלות בתחום לא ישרדו, וגם לא תהיה הצדקה כלכלית לפעילותן אם בשנת 2013 לא יוקצו מכסות להקמת מתקנים סולאריים בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות