אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עולים על הפס הרחב: גוגל משיקה את חיבור האינטרנט המהיר בעולם

עולים על הפס הרחב: גוגל משיקה את חיבור האינטרנט המהיר בעולם

הפרויקט המדובר, במסגרתו כל בתי האב בעיר קנזס סיטי יחוברו לכבל אופטי במהירות גיגה-ביט עלה לאוויר. משתמשים מדווחים: "“זה בלתי-ייאמן. אני בטח לא אעזוב את הבית"

14.11.2012, 12:26 | עומר כביר
גוגל החלה אמש (ג') לחבר עשרות אלפי בתי אב בקנזס סיטי לרשת התקשורת הפס רחב האולטרה-מהירה שפרסה בעיר – כך הודיעה החברה בפוסט בבלוג הרשמי שלה.

בחודשים האחרונים פרסה גוגל רשת סיבים אופטיים בקנזס סיטי, הפרוסה על פני הגבול בין מיזורי וקנזס. זאת, כחלק מפרויקט ניסיוני ומהפכני לפריסת רשת מהירה בקנה מידה עירוני, שמכונה גוגל סיב (Google Fiber). כעת, עם השלמת פריסת התשתית, הכריזה גוגל שהיא מתחילה לחבר בתים ונקודות קצה לרשת.

החיבור יאפשר למשתמשים לזכות בגישה לאינטרנט במהירות עצומה של עד 1 גיגה-ביט לשנייה, תמורת מחיר לא זניח בכלל של 70 דולר לחודש לתשתית ולאינטרנט - ביולי, גוגל גם הכריזה שהיא תספק את שירותי ספקית האינטרנט. משתמשים שידם אינם משגת את הסכום יוכלו לזכות בחיבור חינמי לרשת במהירות של 5 מגה-ביט לשניה.

מהירות "בלתי תאמנת"

באתר ארס-טכניקה כבר הספיקו לדבר עם אחד מבני המזל הראשונים שחוברו לרשת החדשה. “חיברו אותנו היום ואני מול המחשב הנייד שלי כבר כמה שעות", אמר המשתמש, מייק דמאריס. “זה בלתי-ייאמן. אני בטח לא אעזוב את הבית".

למרות ההבטחות של גוגל, לדברי דמאריס מהירות הגלישה עומדת "רק" על בין 600 ל-700 מגה-ביט לשנייה לחיבור קווי וצונחת ל-200 מגה-ביט "בלבד" בגלישה באמצעות Wi-Fi (ניתן להניח, שבגלל מגבלות ביכולותיו של הראוטר המקומי). גם במהירויות אלו, עדיין מדובר בקצב גלישה גבוה פי כמה וכמה מזה שלו זוכים רוב המשתמשים בכל מקום על הגלובוס.

קנזס סיטי נבחרה לעיר שתזכה לפריסת הסיב לאחר תחרות כלל-ארצית ברחבי ארצות הברית שערכה גוגל ובה השתתפו אלפי ערים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות