אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף המסע של דנקנר ותשובה בלאס וגאס: המלווים לוקחים את הקרקע

סוף המסע של דנקנר ותשובה בלאס וגאס: המלווים לוקחים את הקרקע

מדובר בפרויקט שבו שותפות נכסים ובנין (25%), אי.די.בי פיתוח ‏(25%‏) ואלעד גרופ ‏(50%‏); החברות אי.די.בי פתוח ונכסים ובנין ירשמו הפחתה של 90 מיליון שקל כל אחת בדו"חות הרבעון השלישי של 2012

14.11.2012, 12:46 | שי סלינס

פרויקט הפלאזה הכושל בלאס וגאס של נוחי דנקנר ויצחק תשובה הגיע היום (ד') לסיומו כאשר המלווים פנו המלווים לבית משפט בבקשה לאשר הליך לחילוט הקרקע.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת נכסים ובניןהמחזיקה בפרויקט כ-25%, חברת הפרויקט קיבלה הודעה מאת המחכיר של חלק מהקרקע של הפרויקט, על פיה לא שולמו דמי חכירה בסכום של כ- 306 אלף דולר וכי אם הסכום לא יועבר למחכיר תוך 10 ימים יהווה הדבר הפרה של הסכם החכירה של חלק הקרקע כאמור והמחכיר יפעל בהתאם.

בתוך כך החברות אי.די.בי פתוח והחברה הנכדה,נכסים ובנין, ירשמו הפחתה של 90 מיליון שקל כל אחת בדו"חות הרבעון השלישי של 2012.

הודעה זו הגיעה כחודש לאחר שנאמני האג"ח של אי.די.בי פתוח שלחו מכתב להנהלת החברה בדרישה להימנע מביצוע כל הזרמת הון לצורך המשך פעילות פרויקט הפלאזה בלאס וגאס שבו שותפות בנוסף לנכסים ובנין אי.די.בי פיתוח ‏(25%‏), ואלעד גרופ ‏(50%‏) של יצחק תשובה.

בתחילת השבוע דיווחו אי.די.בי פתוח ונכסים ובנין, על ארגון מחדש בשלושה פרויקטים המוחזקים בידי שתי החברות בלאס וגאס, ולא כוללים את הפלאזה שהקמתו טרם החלה. הפרויקטים שעומדים במרכז הארגון מחדש הם פרויקט המגורים היוקרתי שכולל 219 דירות ונקרא (Queensridge Towers), פרויקט המסחר והמשרדים Great Wash Park והקרקע המיועדת למגורים ומסחר - Sahara Hualapay.

מדובר בקרקע שנרכשה ב־2007 כשעל הקרקע אמור היה להיבנות מלון וקזינו מפוארים.עלות הקרקע, שממוקמת בסטריפ של לאס וגאס, עמדה בזמנו על 1.24 מיליארד דולר, כשבעלות השליטה מימנו את העסקה באמצעות הון עצמי של 620 מיליון דולר והיתרה כהלוואת נון ריקורס מקונסורציום של 13 בנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות