אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוד ענן לא הפיל את תל אביב; מדד הבנקים טיפס ביותר מ-1% צילום: יריב כץ

עמוד ענן לא הפיל את תל אביב; מדד הבנקים טיפס ביותר מ-1%

ת"א 25 ירד ב-0.6% ות"א 100 איבד 0.9%. אג"ח "שחר" ל-10 שנים ירדה ב-0.2% לתשואה של 4%. ATRADE: "המגמה השלילית בשוק המקומי תימשך ואף תתעצם"

15.11.2012, 16:29 | גיא בן סימון

הלחימה בדרום הארץ לא פסחה על הבורסה של תל אביב אם כי ברמה מתונה. המסחר בבורסה ננעל היום (ה') בירידות בעיקר על רקע המגמה השלילית שנרשמה אמש בוול סטריט. עם זאת, מניות הבנקים לאומי ופועלים האוששו לאחר הירידות של אתמול.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

תגובת שוק המניות למבצע עמוד ענן מתונה ומהווה אירוע נקודתי קצר, כך לפי מחלקת המחקר של בנק דיסקונט. מבצע עמוד ענן נפתח בהפתעה עם חיסולו של מפקד החמאס אחמד אל-ג'עברי אך ההשפעה על שוק המניות תלויה באורך המבצע. "במידה והמבצע יתארך ואף יתפתח אנו צופים תגובה שלילית ארוכת טווח של שוק ההון כפי שראינו במהלך האינתיפאדה השנייה", כתבו בדיסקונט. "אין ספק כי כניסה למערכת צבאית גוררת לאי ודאות כלכלית".

 

בעיית הצוק הפיסקאלי העתידה לפגוש את הכלכלה האמריקאית עוד 46 יום - תחילת 2013 - מעישה על שוקי המניות בעולם. בתוך כך, נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר כי המצביעים שלחו "מסר מאוד ברור" ב-6 בנובמבר שהם רוצים ששתי המפלגות יפסיקו להתווכח על פוליטיקה וינקטו בצעדים הדרושים כדי להפחית את הגירעון התקציבי - שילוב של העלאת מס לעשירים וקיצוצים בהוצאות.

 

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

 

"הצמיחה בישראל בשנה הבאה עשויה להיות גבוהה בהשוואה לתחזית הקודמת של בנק ישראל שעמדה על 3%", כך לפי נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, בראיון שהעניק לסוכנות הידיעות בלומברג. "לפני חודשיים היתה אווירה פסימית סביב הסקטור העסקי בישראל ולא האמנו שנתקרב ליעד הצמיחה שלנו לשנה הבאה, אולם שינינו את ההערכה שלנו בתקופה האחרונה עקב התאוששות הסקטור", אמר פישר.

 

שוק האג"ח

איגרות החוב הממשלתיות מיתנו את הירידות לקראת הנעילה למרות חשש המשקיעים מלחימה מתמשכת בדרום הארץ אשר עשויה להעיב על רמת הסיכון של ישראל בטווח הארוך. אג"ח שחר ל-10 שנים ירדה ב-0.2% לתשואה של 4%.

 

מניות במרכז

 

קבוצת ביטוח ישיר שבשליטת משפחת שניידמן בוחנת הנפקה של פעילות האשראי הצרכני שלה המרוכזת בחברת הבת, מימון ישיר, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בשלבים ראשונים של בדיקת ייתכנות, כאשר החברה כבר פנתה למספר גופים כדי לנסות ולאתר שלד בורסאי אליו ניתן יהיה ליצוק את פעילות מימון

ישיר ואז לגייס כסף מהציבור דרכו.

 

"תוצאות הרבעון השלישי הינן בטווח תחזית המכירות שסיפקנו. אנו ממשיכים ביישום התכנית האסטרטגית והתפעולית שלנו", כך אמר ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאוארעם פרסום תוצאות החברה לרבעון השלישי של השנה. מכירות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-154.6 מיליון דולר, ירידה של 12% בהשוואה למכירות של 176.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2011.

אמותפרסמה את דוחותיה לרבעון השלישי והציגה גידול של 3.1% ב-NOI – מ- 112 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-116 מיליון שקל ברבעון הנוכחי. התזרים מנכסים זהים צמח ב-2.5% בהשוואה לרבעון המקביל וב-0.4% מהרבעון השני של השנה. שיעור התפוסה נותר על 97.6% בסוף הרבעון, ירידה קלה מרמה של 97.9% ברבעון השני של השנה. החברה לא ביצעה שערוכים של נדל"ן במהלך הרבעון.

טבע היא אחת המתמודדות המובילות לרכישת חברת התרופות האירית אמארין (Amarin), שנמצאת על המדף, כשפרט לטבע ישנן עוד מועמדות לרכישתה, בהן אסטרה־זנקה הבריטית, כך נחשף ב"כלכליסט". אמארין נסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי של כ־1.7 מיליארד דולר.

אי.די.בי פיתוח ונכסים ובנין, השותפות (25% כל אחת) בפרויקט הפלאזה בלאס וגאס, הודיעו אתמול כי המלווים אשר מימנו את אחת ההלוואות לטובת רכישת הקרקע, פנו לביהמ"ש בבקשה לאישור הליך לחילוט הקרקע. בקשה זו הוגשה לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה בקשר להסדר חוב ביחס לסך הלוואות כולל בהיקף של 620 מיליון דולר אשר מועד פירעונן הרשמי חל באוגוסט האחרון.

אלבט הדמיה ביצעה ביומיים האחרונים רכישה עצמית של אגרות חוב בהיקף מצטבר של 21 מיליון שקל (כ-40 מיליון שקל ע.נ), כחלק מתוכנית הרכישה העצמית עליה הכריזה במאי 2011, ואותה הגדילה בשבוע שעבר.

קרן פימי ממשיכה להגדיל את אחזקותיה בגילת. הקרן רכשה 1.6 מיליון מניות נוספות, כ-4%, והיא אוחזת ב-18.6% ממניות החברה. בכך הפכה פימי לבעלת המניות השנייה בגודלה בחברה אחרי קרן יורק, המחזיקה בכ-19.8% מהמניות. המניות נרכשו לפי מחיר מניה ממוצע של 4.9 דולר.

גילת רשתות לוויין העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות, דיווחה אתמול על תוצאותיה לרבעון השלישי והציגה הכנסות של 89 מיליון דולר, בהשוואה ל-83.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 5.8 מיליון דולר, לעומת 2.3 מיליון דולר לפני שנה.

אלווריון, ספקית פתרונות הווימקס, דיווחה לפנות בוקר על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה ירידה של 20% בהכנסות ל-27.1 מיליון דולר. החברה בניהולו של חזי לפיד רשמה הפסד של 7.7 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 300 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות