אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיורטק ואנדרומדה העמיקו הבור של כת"ב צילום: אוראל כהן

קיורטק ואנדרומדה העמיקו הבור של כת"ב

כלל ביוטכנולוגיה מחקה 5 מיליון דולר על האחזקה בקיורטק. למדיוונד הוצמדה הערת "עסק חי" על ידי רואי החשבון

14.11.2012, 20:51 | ניר צליק

חברת ההשקעות כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) סיימה את הרבעון השלישי עם הפסד של 33.5 מיליון שקל לעומת רווח של 230.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. להפסד תרמו בעיקר החברות־הבנות קיורטק - 23.6 מיליון שקל - ואנדרומדה - 11.2 מיליון שקל. הכנסות כת"ב ברבעון הסתכמו ב־20.8 מיליון שקל לעומת 301.5 מיליון שקל ברבעון המקביל שבו רשמה כת"ב רווח של 230 מיליון שקל ממימוש אחזקותיה במדיוונד.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הערכת השווי שערכה חברת וריאנס, שווייה של אחזקת כת"ב בקיורטק ירד מ־69 מיליון דולר בסוף 2011 ל־64.2 מיליון דולר בסוף ספטמבר, דבר שאילץ את כת"ב לרשום הפסד על האחזקה. קיורטק מפתחת נוגדן שתפקידו להגביר את יכולות מערכת החיסון להילחם בסרטן של מערכת הדם ובגידולים מוצקים. ההפסד של אנדרומדה, העוסקת בפיתוח טיפול לסוכרת נעורים, נגרם בעיקרו בשל גידול בהוצאות המחקר והפיתוח, שהסתכמו ב־13.1 מיליון שקל.

מדיוונד, החברה־הבת (34%) שמפתחת תרופות לטיפול בפצעים ובכוויות, זכתה בהערת "עסק חי" ממשרד רואי החשבון ארנסט אנד יאנג, אחרי שהפסידה 0.7 מיליון דולר ברבעון השלישי לעומת הפסד של 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. לדעת רואי החשבון, המשך פעילותה של מדיוונד מותנה בהזרמת מזומנים מבעלי המניות שלה, טבע או כת"ב. מדיוונד זכתה בספטמבר לאישור שיווק באירופה למוצר המוביל שלה, הנקסובריד, שפונה לשוק של 9 מיליארד דולר.

לטבע שמחזיקה ב־18% ממניות מדיוונד אופציה לרכוש את השליטה במדיוונד לפי שווי של 274 מיליון דולר. אם טבע תוותר על האופציה, כת"ב עצמה היא שתגדיל כנראה את חלקה במדיוונד ותהיה זו שתפיץ את התרופה שהיא מייצרת למרכזי הכוויות באירופה בעצמה.

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה | צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה, צילום: אוראל כהן

נקודה נוספת שעניינה את משקיעי כת"ב היתה תוצאות הניסוי שערכה החברה־הבת (22%) גמידה סל במוצר ה־StemEX, שמיועד לטיפול בלוקמיה. ההערכות בסוף הרבעון השני היו כי תוצאות הניסוי יתפרסמו במהלך הרבעון השלישי, אולם על רקע שינויים שעשתה החברה בפרוטוקול הניסוי במטרה לאפשר את רישום התרופה בארצות הברית ובאירופה במקביל כת"ב תפרסם את תוצאות הניסוי הקובע רק במהלך הרבעון הראשון של 2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות