אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: BP תשלם קנס הגבוה ביותר בתולדות ארה"ב על הדליפה במפרץ מקסיקו צילום: MCT

דיווח: BP תשלם קנס הגבוה ביותר בתולדות ארה"ב על הדליפה במפרץ מקסיקו

בשיא מחזיקה כעת פייזר, ששילמה 1.3 מיליארד דולר ב-2009 על הונאת שיווק הקשורה למשכך הכאבים בקסטרה

15.11.2012, 11:16 | סוכנויות הידיעות

BP צפויה לשלם קנס שיא ולהודות באשמה על "התנהגות פושעת" בעקבות דליפת הנפט הגדולה במפרץ מקסיקו באפריל 2010, במסגרת עסקת טיעון עם משרד המשפטים האמריקאי אשר צפויה להתפרסם כבר היום. לפני כמה חודשים דווח כי ארה"ב דורשת BP 21-18 מיליארד דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

מקורות דיווחו ש-BP תודה באשמה בתמורה לוויתור על תביעות עתידיות בנוגע לאישומים. BP אישרה כי היא מקיימת "דיונים מתקדמים" עם משרד המשפטים האמריקאי ורשות ני"ע האמריקאית (SEC).

השיחות עוסקות ב"פתרונות אפשריים לכל התביעות הפליליות של הממשלה הפדרלית ותביעות ה-SEC נגד BP הקשורות לתקרית דיפווטר הורייזון", מסרה היום BP, אך הוסיפה כי טרם התקבלו הסכמים סופיים. הדיון אינו מתייחס לתביעות פדרליות אזרחיות.

ענקית הנפט מלונדון BP מנהלת תקופה ארוכה עם ממשלת ארה"ב ומדינות לחוף מפרץ מקסיקו להסדר תביעות  פליליות ואזרחיות בשווי מיליארדי דולרים הנובעות מהפיצוץ שאירע באסדת דיפוווטר הורייזון ב-20 באפריל 2010.

המקורות לא ציינו את הסכום שתשלם BP, אך אחד מהם אמר שמדובר בקנס הפלילי הגדול בהיסטוריה של ארה"ב. בשיא מחזיקה כעת פייזר, ששילמה 1.3 מיליארד דולר ב-2009 על הונאת שיווק הקשורה למשכך הכאבים בקסטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות