אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך בין ד"ר מארק רייפמן לפורום טכנולוגיות הנדסיות  - לגישור צילום: שאול גולן

הסכסוך בין ד"ר מארק רייפמן לפורום טכנולוגיות הנדסיות - לגישור

החברה טענה כי אביו של אלי רייפמן ומנהל לשעבר בפורום טכנולוגיות הנדסיות הפרו הסכם הקשור בפיתוח מכשיר רפואי

15.11.2012, 15:29 | יצחק דנון

חברת פורום טכנולוגיות הנדסיות (96), אברהם טאוב לשעבר מנהל מחקר ופיתוח בחברה וד"ר מארק רייפמן (אביו של אלי רייפמן) לשעבר היועץ החיצוני של החברה, הגיעו היום (ה') לידי הסכמה להעברת הסכסוך ביניהם לגישור. בנוסף, הוסכם על מחיקת בקשתה של פורום טכנולוגיות הנדסיות למתן צו מניעה זמני נגד טאוב ורייפמן.

פורום טענה בתביעתה נגד טאוב ורייפמן כי השניים גזלו את זכויותיה הקנייניות במכשיר IMPLANT LOCATOR לאיתור מיקומם של שתלים דנטטליים בחלל הפה.

לטענת פורום היא זו אשר פיתחה את המכשיר שהרעיון הראשוני והגולמי ליצירתו היה של רייפמן, וזאת במסגרת מיזם משותף בין הצדדים כשהיא מעמידה לבדה לצורך כך את המימון הנדרש. ואולם, לטענת פורום, טאוב ופרידמן החליטו בשנת 2009, כפסע לפני שהיא עברה לשלב הכנת הייצור של המכשיר, לנכס את ההצלחה לעצמם בלבד. השניים החליטו שלא להסתפק ב-24%  מהפרויקט, כפי שהוסכם בין הצדדים אלא לקצור 100% מהרווחים מבלי להשקיע מאומה.

פורום ביקשה מביהמ"ש לאסור על טאוב ורייפמן בצו מניעה זמני מלייצר ולשווק את המכשיר המפר המבוסס על פרי פיתוחה וקניינה הרוחני. אולם היום הגיעו כאמור הצדדים להסכמה להעביר את הסכסוך לגישור בפני השופט בדימוס בועז אוקון ו/או בפני מגשר חלופי במידה ואוקון לא יוכל לקבל על עצמו את הגישור.

רייפמן וטאוב מיוצגים על ידי עו"ד אייל אברמוב ממשרד ברץ ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות