אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע ניהלה מגעים ראשוניים לרכישת חברת הנדוק הקוריאנית צילום: בלומברג

טבע ניהלה מגעים ראשוניים לרכישת חברת הנדוק הקוריאנית

המגעים היו לרכישת החברה הקוריאנית ב-170 עד 250 מיליון דולר. מטבע לא הגיבו, אולם החברה הקוריאנית אישרה את המגעים לכלי התקשורת המקומיים בקוריאה

15.11.2012, 21:28 | ניר צליק

רק לפני מספר שבועות, עם פרסום דו"חות הרבעון, טענה טבע כי אין בכוונתה לבצע רכישות בתקופה הקרובה, אולם כעת מתברר כי למרות הדברים האמורים טבע ניהלה מגעים ראשוניים לרכישת הנדוק בתמורה לכ-170-250 מיליון דולר. מטבע לא הגיבו, אולם החברה הקוריאנית אישרה את המגעים לכלי התקשורת המקומיים בקוריאה.

הנדוק הקוריאנית נוסדה ב-1954 והתרופות המרכזיות של החברה הן תרופת האמריל לחולי סכרת, תרופות למתח שרירי ותרופות נוספות למחלות לב. בנוסף, לחברה יש מספר תרופות הנמכרות מעבר לדלפק בבתי המרקחת. לחברה יש גם מספר חיסונים, ביניהם חיסונים לשפעת.

מנכ"ל טבע, ג מנכ"ל טבע, ג'רמי לוין | צילום: סיון פרג' מנכ"ל טבע, ג

היום בבוקר פורסם ב"כלכליסט" כי טבע מנהלת גם מגעים לרכישת אמארין, והיא בין המועמדות המובילות לרכישתה. אמארין נסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי של כ־1.7 מיליארד דולר. ביולי האחרון קיבלה החברה ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור לשיווק התרופה וסקפה (Vascepa) כטיפול נלווה לדיאטה להורדת רמת הטריגליצרידים (שומנים בדם). זאת לאחר שבניסוי הקליני הקובע רשמו החולים שטופלו בתרופה הפחתה של 33% ברמות הטריגליצרידים לעומת חולים שטופלו בפלסבו בתקופה של 12 שבועות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות