אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכה: עלות השיפוצים מהלחימה עד כה נאמדת בכ-30 מיליון שקל צילום: גיל נחושתן

עמוד ענן

הערכה: עלות השיפוצים מהלחימה עד כה נאמדת בכ-30 מיליון שקל

מדובר בתוצאת הפגיעה של 26 רקטות שנפלו בשטח בנוי, מתוך 650 רקטות שנורו לעבר ישראל. בהתאחדות קבלני השיפוצים אומרים כי פגיעת רקטה אחת גורמת לנזק ישיר בסך מיליון שקל

18.11.2012, 10:49 | שי פאוזנר

הנזק ממבצע "עמוד ענן" עד כה עומד על 30 מיליון שקל למבנים בלבד, לפי הערכות בהתאחדות קבלני השיפוצים. מדובר בתוצאת הפגיעה של 26 רקטות שנפלו בשטח בנוי, מתוך 650 רקטות שנורו לעבר ישראל. ההערכות מדברות על היקף נזק ישיר של כמיליון שקל מנפילת רקטה אחת באזורי מגורים.

קראו עוד בכלכליסט

"הפגיעות הנפוצות הינם פגיעות של שבר זכוכיות, אלומיניום, נזקי טיח וצבע", אומרים בהתאחדות. לדבריהם, לקוח שנפגע ואמור להתחיל בשיפוץ עשוי לבחור בשני מסלולים: אחד דרך החברות המשכנות שמבצעות את העבודה מתחילת עד סופה, ומסלול שני באמצעות קבלני שיפוצים פרטיים. סבסוד ממשלתי בשני המסלולים ניתן בתנאי שבמקום מבוצעת הערכות שמאי של מס רכוש והצגת חשבוניות עבודה לרשויות המס.

מבצע עמוד ענן. דירה שנפגעה מרקטה בקריית מלאכי , צילום: רויטרס מבצע עמוד ענן. דירה שנפגעה מרקטה בקריית מלאכי | צילום: רויטרס מבצע עמוד ענן. דירה שנפגעה מרקטה בקריית מלאכי , צילום: רויטרס

"הפגיעות של הרקטות עושות נזק ברדיוס של 50 מטר בלבד", אומר הבוקר (א') ל"לכלכליסט" ערן סיב, יו"ר ההתאחדות. לדבריו, "הנזק העקיף הינו נזק של הדף בלבד ועשוי לגרום אך ורק לנזקי שבר בזכוכיות". לפי הקבלנים, עלות החלפת זכוכית כפולה בלבד נעה בטווח של 150-120 שקל למ"ר, עלות החלפת אלומיניום עולה 650-550 שקל למ"ר ועלות החלפת תריסים היא של 350-250 שקל למ"ר. עוד מוסר סיב, כי בשיפוצים גדולים לרוב יהיו תוספות בלתי צפויות, במקרים של תוספות בלתי צפויות יש להזמין שוב את השמאים של מס רכוש בכדאי שיאשרו את התוספות בעבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות