אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמן: השופט הורה למנות כונס נכסים; משהה את המינוי ב-30 יום

קמן: השופט הורה למנות כונס נכסים; משהה את המינוי ב-30 יום

בעקבות חובות החברה, המסתכמים במאות מיליוני שקלים, השופט איתן בורנשטיין החליט כי אין מנוס ממינוי כונס, אך נתן לחברה כ-30 יום לנסות ולגבש הסדר

18.11.2012, 14:06 | אסף גילעם ויצחק דנון

קמן אחזקות שבשליטת רוני אלרואי (58.6%) מגיעה לזמן פציעות. שופט בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין שדן בכל בקשות הכינוס שהוגשו לחברות הקבוצה, אישר הבוקר (א') את בקשת מינוי כונס נכסים לטובת הנושים של הקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

"אין מנוס אלא להיעתר לבקשות כינוס הנכסים" כותב אורנשטיין בפסק הדין". השופט מצודד בהחלטתה של השופט אלשיך, שדחתה לפני כחודשיים את בקשת הקפאת ההליכים שהגישה החברה "נימוקי הכרעת בית המשפט שדחה את הבקשה להקפאת הליכים עליה לא הוגש ערעור, מצביעים על חולשת גרסת החברה, וטעמיה יפים גם להחלטתי".

רוני אלרואי, בעל השליטה בקמן רוני אלרואי, בעל השליטה בקמן רוני אלרואי, בעל השליטה בקמן

למרות זאת, בית המשפט ישהה את מינוי כונס הנכסים למשך 30 יום מהיום. על מנת לאפשר מיצוי השגת ההסדרים עליהם הצביעו הצדדים בדיון שבוע שעבר. אורנשטיין מציין את הסיבות שתמכו באישור הדחייה של חודש בהליך הכינוס על הסכמת בנק לאומי ובנק מזרחי להשהות את בקשת המימוש של קמן מים, ובנק דיסקונט הביע את נכונותו להשהות את מימוש קמן קפיטל.

לשם מימוש פסק הדין, זכאי כעת כל אחד מהנושים למנות כונס נכסים. אורנשטיין הסיק כי יהיה נכון למנות בעל תפקיד אחד לכל רכוש המשועבד מאשר מינוי ארבעה כונסי נכסים (אחד מכל אחד מהבנקים). בכדי שלא יגרם נזק בינתיים, נתן השופט צו איסור דיספוזיציה בכל הרכוש המשועבד, ומניעה מהחברה לבצע כל פעולה שאינה במהלך העסקים הרגיל, כולל חלוקת רווחים. במידה ואכן לא יושג הסדר, הצדדים יחזרו לשופט ב-18 לדצמבר לשם מינוי כונס הנכסים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות