אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בת"א ננעל בעליות; "גיוס המילואים פגע במחזורי המסחר" צילום: בלומברג

המסחר בת"א ננעל בעליות; "גיוס המילואים פגע במחזורי המסחר"

המדדים ת"א 25 ות"א 100 התחזקו ב-0.7%; מנכ"ל מגה זאב וורמברנד התפטר אחרי 5 שנים בתפקיד, אלון רבוע כחול עלתה ב-1%. אלקטרה צריכה עלתה ב-0.9% אחרי שדיווחה על עלייה של 20% בהכנסות ברבעון השלישי; מחזור המסחר - 719 מיליון שקל

19.11.2012, 16:31 | מעין מנלה

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות על רקע העליות בבורסות העולם, אך בצל המשך הלחימה בדרום והמגעים לגבי הפסקת אש. מחזור המסחר הסתכם ב-719 מיליון שקל בלבד.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת ביטוח נפט וגז

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

"שוק ההון מפגין עוצמה בימים האחרונים למרות מבצע עמוד ענן", אמר אלעד בורשטיין. מנהל חדר מסחר, אקסלנס ברוקראז'.  "הגיוס המשמעותי של אנשי מילואים לא פסח על הפעילים בשוק ההון", אמר בורשטיין ביחס למחזורי המסחר הדלילים. לדבריו, העליות של היום מעידות על צפי שהמערכה לא תהיה בעלת השפעה ארוכת טווח, לפחות לעת עתה.

"צלקות האירועים הביטחוניים, לרבות מלחמות, מבצעים ו"סתם" ירי רקטות, גרמו לבורסה בישראל ומשקיעיה, לפתח "כיפת ברזל" לגבי תגובותיהם", אמר ניר פלג, מנכ"ל ושותף, קריפטונייט קרנות גידור. לדבריו, השוק פה בוגר ומחושל ולעיתים אפילו מפתיע עד כמה. עכשיו השוק כבר "מתמחר" את הפסקת האש שתבוא ואת הרגיעה הביטחונית שאחריה ומתנהל ברוגע מפתיע ומעורר כבוד.

הירי מרצועת עזה לא מפסיק: ביום השישי למבצע "עמוד ענן", המחבלים הפלסטינים ממשיכים לשגר עשרות רקטות לעבר שטח ישראל. הבוקר התפוצצה רקטה ליד בית ספר באשקלון. לא היו נפגעים, אך במקום נגרם נזק. מערכת כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות נוספות ששוגרו לעבר העיר. כ-45 דקות לאחר מכן הופעלה אזעקה פעמיים בבאר-שבע. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה מעל העיר ועוד שתי רקטות מעל גן יבנה. אין נפגעים. עד כה שוגרו 28 רקטות מעזה. במקביל, חיל האוויר תקף בצפון הרצועה.

מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, חזר וקרא הלילה לישראל ולפלסטינים לעצור את סבב האלימות ברצועת עזה ובדרומה של ישראל ולהגיע להפסקת אש מיידית. "אני אגיע לאזור על מנת לבקש אישית מהמנהיגים לעצור את האלימות ולסייע במאמצים להביא לסיומה", הודיע מזכ"ל האו"ם.

 

באסיה ננעל הבוקר המסחר בעליות על רקע האופטימיות לגבי הדיונים על התקציב בארה"ב. נשיא ארה"ב ברק אובמה הביע אמון בכך שהמחוקקים במדינה יצליחו להגיע להסכם לגבי הפחתת הגירעון ובכך להימנע מכניסתם האוטומית של קיצוצים והעלאות מסים המכונה "הצוק הפיסקאלי. באירופה נרשמות עליות של יותר מ-1%.

 

"לאחר שמדד המחירים לצרכן באוקטובר היה שלילי, ובזמן שהאינפלציה נשמרת בתוך היעד, אנחנו לא רואים כרגע סיבה להעלאת ריבית. לכן בסביבה העולמית, זה נראה בסדר לשבת באג"ח במח"מ של 5.5 שנים", אמר דני ירדני, סמנכ"ל ההשקעות באלטשולר שחם. בהתייחסות למצב בארץ, אומר ירדני כי "המצב הביטחוני משפיע, אבל מניסיון העבר, אם המערכה נשמרת במסגרת ולא נפרצת, וכרגע זה נראה ככה, אז ההשפעה על הכלכלה היא נקודתית".

 

שוק האג"ח והמט"ח

 

אג"ח ממשלתיות נסחרו היום בעליות של עד 0.1% כאשר אג"ח ממשלתי שקלי ל-10 שנים נסחרה ביציבות בתשואה של 3.95%. "בתקופה האחרונה, עוד לפני תחילת המבצע בעזה, היו לשוק האג"ח, לשע"ח החליפין של השקל ולפרמיית ה- CDS של ישראל ביצועים נחותים ביחס לשווקים האחרים", כך לפי אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של דש בית השקעות.

 

הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.94 שקלים. היורו איבד 0.2% ושערו היציג נקבע על 5.03 שקלים.

 

מניות במרכז

חברת הייעוץ אנטרופי, צפויה למסור בימים הקרובים החלטה דרמטית: האם להמליץ לבעלי המניות בקבוצת דלק למחול לחברה־האחות דלק נדל"ן על 50% מהחוב - כלומר לוותר על 125 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי בעקבות סדרת פגישות שקיימו נציגי אנטרופי, ושבהן לקחו חלק גם נציגי קבוצת דלק, נוטה חברת הייעוץ להמליץ לגופים המוסדיים המחזיקים במניות קבוצת דלק לתמוך בתספורת.

חברת אדן אנרגיה מנהלת מגעים לרכישת 5%–10% ממניות חברת ג'נסיס - חברת חיפושי הנפט והגז של טדי שגיא, כך נודע ל"כלכליסט". המגעים מתנהלים סביב שווי של כחצי מיליארד שקל לג'נסיס. הכנסת המשקיעים היא חלק ממהלך של שגיא למימון הקידוחים של ג'נסיס. מדובר בעסקה בהיקף של 25–50 מיליון שקל.

"אני לא רואה מצב שמחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות יכולים להרשות לעצמם לאפשר את התשלום בדצמבר הקרוב מתוך קופת החברה" - כך אמר אתמול ל"כלכליסט" יניב צלאל, מנהל ההשקעות הראשי של קופות הגמל של מיטב. בית ההשקעות לא מחזיק באג"ח של אי.די.בי אחזקות, אבל מחזיק באג"ח של החברה־הבת, אי.די.בי פתוח.

קמן אחזקות שבשליטת רוני אלרואי (58.6%) מגיעה לזמן פציעות. שופט בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין שדן בכל בקשות הכינוס שהוגשו לחברות הקבוצה, אישר אתמול (א') את בקשת מינוי כונס נכסים לטובת הנושים של הקבוצה.

אנלייט אנרגיה מתחדשת מקבוצת יורוקום, שבבעלות שאול אלוביץ', חתמה על הסכם למכירת שותפות אודם, הנמצאת בבעלותה, לקבוצת גנדיר השקעות. היקף העסקה מוערך ב-19 מיליון שקל. הרווח הכולל של החברה מהשותפות, מיום הקמתה ועד למכירתה צפוי להסתכם ב-15.6 מיליון שקל, מתוכו הרווח הנובע ממכירת השותפות מוערך ב-13 מיליון שקל.

קומטאץ', המספקת טכנולוגיית אבטחה לאינטרנט ושירותים מבוססי ענן הודיעה על רכישת חברה eleven GmbH מברלין, גרמניה. רכישת eleven נעשתה בשלושה מרכיבים: מזומנים, מניות ומרכיב מותנה המבוסס על הצלחתה של eleven כחלק מהישות הממוזגת. מחיר הרכישה בעת הסגירה כלל סכום מזומנים נטו של 9.2 מיליון דולר, ומניות מוגבלות של קומטאץ' בשווי של כ-2.1 מיליון דולר. המרכיב התלוי של התמורה ישולם עד 2015 בהתאם להשגת יעדי הכנסות מסוימים המבוססים על ביצועים.

סיטי הוריד היום את מחיר היעד של מניית ישראמקו ל-79 אגורות מ-81 אגורות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות