אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו לכינוס נכסיו של ערן מזרחי, יועץ ההשקעות שהונה עשרות צילום: שאול גולן

צו לכינוס נכסיו של ערן מזרחי, יועץ ההשקעות שהונה עשרות

הכנ"ר התמנה להיות כונס נכסיו של מזרחי. צו עיכוב יציאה מן הארץ הוצא כנגדו ונקבע כי עליו להגיש בתוך שבוע ימים דו"ח לכנ"ר על מצב נכסיו וחשבונותיו

19.11.2012, 13:33 | יצחק דנון

בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן צו לכינוס נכסיו של ערן מזרחי, הנאשם כי רימה את לקוחותיו וגנב מהם 45 מיליון שקל. זאת בהסכמת עורכי דינו. על פי החלטת השופטת ורדה אלשיך, כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) התמנה להיות כונס נכסיו של מזרחי. הוצא כנגד מזרחי צו עיכוב יציאה מן הארץ ונקבע כי עליו להגיש בתוך שבוע ימים דו"ח לכנ"ר על מצב נכסיו, הכנסותיו, הוצאותיו וחובותיו.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נקבע בהחלטת בית המשפט, כי כל ההליכים המשפטיים לרבות הליכי ההוצאה לפועל כנגד מזרחי, יעוכבו, כי על מזרחי להתייצב במשרדי הכנ"ר בכל עת שידרש לכך לצורך חקירה, וכי הכנ"ר יכנס בהקדם אספית נושים בעניינו של מזרחי. בנוסף, התמנה כונס נכסיו הזמני של מזרחי עו"ד איתן ארז לתפקיד המנהל המיוחד.

ערן מזרחי (ארכיון). השופטת נעתרה לבקשתו להיעדר מתייצבות לדיון, צילום: יריב כץ ערן מזרחי (ארכיון). השופטת נעתרה לבקשתו להיעדר מתייצבות לדיון | צילום: יריב כץ ערן מזרחי (ארכיון). השופטת נעתרה לבקשתו להיעדר מתייצבות לדיון, צילום: יריב כץ

מזרחי ביקש מהשופטת אלשיך לפטור אותו מהתייצבות לדיון ולהורות לשב"ס להימנע מהבאתו לבית המשפט. בנימוקי הבקשה נאמר כי מזרחי מצוי במשבר נפשי קשה וחרד עד מאוד מפני הופעתו בפני בית המשפט. מזרחי ביקש לפטור אותו מהתייצבות בהליך הפלילי מאותם נימוקים, ונדחה על ידי השופט צבי גורפינקל. 

 

עוד טען מזרחי, כי חוסר הנוחות הפיזית הכרוכה בהובלתו מבית המעצר לביהמ"ש בעודו נתון באיזוק ידיו ורגליו, עלול אף הוא להשפיע לרעה על מצבו הנפשי. השופטת אלשיך נעתרה לבקשתו של מזרחי ובמקומו נכח רק עורך דינו במשפט. השופטת ציינה כי הנימוק שהעלה מזרחי אינו נימוק ענייני.

הבקשה למתן צו לכינוס נכסיו של מזרחי הוגשה על ידי נושיו, שטענו לחובות בהיקף כ-5.5 מיליון ש"ח. אלה טענו כי מזרחי הציג עצמו בפניהם כמנהל בית השקעות בשם: "ערן מזרחי השקעות ופיננסים" ששינתה את שמה בשלב מאוחר יותר ל"סיטדל פיננסים והשקעות" וכי ביכולתו לייצר להם תשואה מוערכת של לכל הפחות 1-1.5% מדי חודש בחודשו על כספם, ואף יותר מכך, כאשר אין סיכון ממשי לכספם, וכי הוא אף ערב אישית למרבית כספם.

בחודש מרץ 2012, נטען בבקשת הכינוס, נותק הקשר עם מזרחי לחלוטין והוא למעשה "נעלם מפני האדמה" והסתבר כי הונה את לקוחותיו, קרס כלכלית ונמלט מאימת נושיו עם כספם של הלקוחות, בהותירו אותם במצוקה קשה ובחוסר כל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות