אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברצלונה תפרסם את "קטאר איירווייז" על חולצתה צילום: אי אף פי

ברצלונה תפרסם את "קטאר איירווייז" על חולצתה

ביום שישי ציינה ברצלונה כי החוזה לחמש שנים עם QSI טומן בחובו את האפשרות של הוספת לוגו חדש על החולצות, החל מהשנה השלישית של ההסכם. מה שיוביל להחלפת קטאר איירווייז כספונסרית הראשית במקום "עמותת קטאר"

19.11.2012, 21:19 | סוכנויות הידיעות

קבוצת הכדורגל ברצלונה הודיעה כי קטאר איירוויז תהפוך להיות ספונסרית החולצות של המועדון החל מעונת 2013-14, זאת במסגרת החוזה שחתמה ענקית הלה ליגה הספרדית עם קרן ההשקעות בספורט של קטאר (QSI).

קראו עוד בכלכליסט

ביום שישי ציינה ברצלונה כי החוזה לחמש שנים עם QSI טומן בחובו את האפשרות של הוספת לוגו חדש על החולצות, החל מהשנה השלישית של ההסכם. עמותת קטאר שימשה בשתי העונות האחרונות כספונסרית החולצות של הקבוצה, לאחר שהחליפה את יוניצ"ף, שנחשבת למותג הראשון שהתנוסס על החולצות המפורסמות של ברצלונה, בעקבות ההסכם שנחתם באוגוסט 2003. במסגרת החוזה החדש, עמותת קטאר תהפוך לשותפה הרשמית לפיתוח אנושי של ברצלונה.

ברצלונה. ההשלכות הפיננסיות של ההסכם החדש עם קטאר איירוויז עדיין לא ידועות, אך ברצלונה נמצאת במסע להעלאת ההכנסות שמטרתו לחזק את מצבה הפיננסי, צילום: אי פי איי ברצלונה. ההשלכות הפיננסיות של ההסכם החדש עם קטאר איירוויז עדיין לא ידועות, אך ברצלונה נמצאת במסע להעלאת ההכנסות שמטרתו לחזק את מצבה הפיננסי | צילום: אי פי איי ברצלונה. ההשלכות הפיננסיות של ההסכם החדש עם קטאר איירוויז עדיין לא ידועות, אך ברצלונה נמצאת במסע להעלאת ההכנסות שמטרתו לחזק את מצבה הפיננסי, צילום: אי פי איי

סנדרו רוסיי, נשיא ברצלונה, בירך על הצטרפותה של קטאר איירוייז, אותה הגדיר כ"מותג שאפתני בעל יעדי התרחבות בינלאומיים, המחויב תמיד להשגת המצוינות הגבוהה ביותר בתחום שלה". אכבר אל באקר, מנכ"ל קטאר איירוויז הוסיף כי "אנחנו שמחים ליצור את הברית הזו עם ברצלונה, קבוצת הכדורגל הגדולה ביותר בעולם. קטאר איירוויז נבחרה לחברת התעופה הטובה בעולם במשך שנתיים רצופות, ותשתף פעולה עם ברצלונה בפעילויות למען האוהדים והנוסעים, שיעניקו גמול מוחשי לשני הארגונים".

דובר של עמותת קטאר פרסם גם כן הצהרה בנושא: "כאשר פצחנו במסע המדהים הזה עם ברצלונה, המטרה שלנו הייתה לעבוד בשיתוף פעולה עם המועדון, הקבוצה והאוהדים כדי לקדם מודעות בקנה מידה בינלאומי לעמותת קטאר. נחלנו הצלחה אדירה. למעשה, השנתיים הראשונות של שיתוף הפעולה התגלו כמעל ומעבר לציפיות שלנו, ואנחנו מעוניינים להעמיק ולחזק את הקשר שלנו עם ברצלונה והאוהדים שלה ברחבי העולם, במסגרת התפקיד המתמשך שלנו כשותפים גאים של המועדון".

על פי דו"ח חולצות הכדורגל האחרון של Sport+Markt, שפורסם באוקטובר עולה כי השותפות של ברצלונה עם עמותת קטאר מהווה את חוזה ספונסרשיפ החולצות הרווחי ביותר בקרב הליגות האירופיות הבכירות, שכן השווי שלו עומד על 30 מיליון יורו בעונה. ההשלכות הפיננסיות של ההסכם החדש עם קטאר איירוויז עדיין לא ידועות, אך ברצלונה נמצאת במסע להעלאת ההכנסות שמטרתו לחזק את מצבה הפיננסי.

ביולי, הקבוצה דיווחה על רווחי שיא של 48.8 מיליון יורו עבור עונת 2011-12, זאת לאחר הפסד של 9.3 מיליון יורו ו-83 מיליון יורו בשתי העונות שקדמו לה. החוב הכולל של ברצלונה, שעמד לפני שנתיים על 420 מיליון יורו, הצטמצם ל-335 מיליון יורו, אך חאבייר פאוס, סגן נשיא בקבוצה לעניינים כלכליים ואסטרטגיים הודיע כי על המועדון "לשמור על משנה זהירות" אם ברצונו לקחת על עצמו "פרויקטים שאפתניים בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות