אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס: מתקרבים למחסור במוצרים צילום: גדי קבלו

שטראוס: מתקרבים למחסור במוצרים

שטראוס מפעילה שלושה מפעלים בעוטף עזה - מכוורת יד מרדכי, מפעל החטיפים המלוחים בשדרות ומפעל שביט בשדה ניצן. הייצור בשלושתם המפעלים מושבת

20.11.2012, 07:06 | גיל קליאן

קבוצת שטראוס מפעילה שלושה מפעלים באזור עוטף עזה - מכוורת יד מרדכי, מפעל החטיפים המלוחים בשדרות ומפעל שביט בשדה ניצן. הייצור בכל שלושת המפעלים מושבת מאז תחילת המבצע. לדברי מעוז אביב, מנהל מפעל שביט המייצר את מוצרי הירקות החתוכים הטריים של שטראוס, "השטח של המפעל סגור, אין בא ואין הולך. אותו כנ"ל גם לגבי החקלאים באזור, אז אין לנו יכולת לקבל תוצרת טרייה. אנחנו לא עובדים על מלאי, מה שאני מייצר היום נמצא מחר בחנות. אני בקשר עם החקלאים, מטפל בבעיות שאפשר לטפל בהן, אבל הכל עומד במצב קפוא. מבחינת החקלאים, לא מביאים להם חומרי הדברה או דשנים למחסנים והמלאי הולך ואוזל. גם העובדים הזרים מאוד מבוהלים, אבל חלק מהחקלאים מצליחים בכל זאת לצאת עם הצוותים שלהם ולתת דוגמה, לטפל בבעיות חירום ולשמור על הגידולים".

אביב מציין כי משום שמדובר במפעל המשווק תוצרת טרייה, מספיקה הפסקת ייצור של ימים בודדים כדי שיורגש מחסור בנקודות המכירה. לגבי העובדים הוא אומר: "העובדים בבתים שלהם עם המשפחות. כל העובדים שלנו גרים בעוטף עזה. העובדים מקבלים שכר, ולזכות שטראוס ייאמר ששומרים על קשר, כל הזמן פותרים בעיות. עובדים של שטראוס מהצפון התנדבו דרך אתר האינטרנט של החברה לארח משפחות, ועשרות עובדים התארחו בסוף השבוע אצל עובדים של מפעלים אחרים בצפון. שולחים חבילות שי למשפחות של המגויסים למילואים ולחקלאים כדי לחזק את ידיהם".

תמיר רז, מנהל מפעל מעדנות הממוקם בגן יבנה, ממשיך את הייצור כרגיל. לדבריו, "המפעל עובד, העובדים מתייצבים יום־יום למרות הקושי והחששות. אנחנו לא ניתן להם להשבית אותנו. נכון לעכשיו, אין בעיות של חומרי גלם. לשמחתי, אנחנו לא היחידים שממשיכים לעבוד למרות הקשיים. אנחנו חלק משרשרת חזקה בעניין הזה".

רז הוסיף, כי "עשינו התאמות מבחינת סדר הייצור והמשמרות. העובדים מפתיעים אותנו לטובה כל בוקר ומתייצבים יום־יום. אני מלא הערכה לעובדים שבאים עם כל הקושי, הילדים שנשארים בבית, ההורים המבוגרים. באזעקה כל אחד יודע שהוא הולך למתג הכיבוי שלו, ויש מצבים שהמכונות ממשיכות לעבוד במשך האזעקה. הולכים למרחבים המוגנים, מחכים שזה יעבור ואז חוזרים לשגרה המוזרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות