אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתן חץ: "השאיפה היא שרבע מהתיק שלנו יגיע מצפון-מזרח ארה"ב"

נתן חץ: "השאיפה היא שרבע מהתיק שלנו יגיע מצפון-מזרח ארה"ב"

אלוני חץ דיווחה על רווח נקי של 105 מיליון שקל ברבעון השלישי, כפול מברבעון המקביל אשתקד

20.11.2012, 08:48 | אסף גילעם

אלוני חץ, חברת הנדל"ן המניב שבשליטת מוזי ורטהיים ונתן חץ, דיווחה אתמול על רבעון שלישי חזק שבו רשמה רווח נקי של 105 מיליון שקל, כפול מהרווח שרשמה ברבעון המקביל אשתקד. הזינוק ברווח נובע מהמשך הביצועים החזקים של החברות־הבנות - אמות, המרכזת את פעילות הנדל"ן של אלוני חץ בישראל, ו־PSP השוויצרית. אלוני חץ הודיעה על שינוי במדיניות הדיבידנד שלה ב־2013, כך שזה יגדל ב־10% ל־88 אגורות למניה. החברה תחלק את הדיבידנד בארבע מנות שוות.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות כניסתו לתוקף של תיקון 16 לחוק החברות, המגביל התקשרות בין בעלי שליטה לחברה לשלוש שנים, הסכם העסקתו של חץ כמנכ"ל החברה שיסתיים בחודש הבא יועלה בקרוב לאישור מחדש של אסיפת בעלי המניות. לפי ההסכם החדש, חץ יקבל דמי ניהול חודשיים של 215 אלף שקל צמוד למדד, בדומה לסכום שקיבל עד היום. אולם, מנגנון חישוב המענק שיקבל חץ על בסיס שיעור התשואה השנתית על ההון עודכן, כך שהמענק המקסימלי הופחת ב־20%.

 , צילום: אריאל בשור צילום: אריאל בשור  , צילום: אריאל בשור

המנגנון החדש קובע כי אם התשואה על ההון שתרשום אלוני חץ תהיה נמוכה מ־4%, חץ לא יקבל מענק. אם התשואה תעלה על 4%, יקבל חץ מענק מדורג שיכול להגיע עד 4.5 מיליון שקל, לעומת 5.6 מיליון שקל בהסכם הקודם. כמו כן, הסכם ההעסקה החדש קושר בין דירוג החברה למענק של חץ, כך שאם דירוג האשראי של אלוני חץ יירד מ־A, גובה המענק יירד במדרגות של 12.5%, ואם הדירוג יעלה - המענק יגדל בהתאם.

הכנסות אלוני חץ זינקו ברבעון השלישי ב־40% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב־272 מיליון שקל. ההכנסות מדמי שכירות וניהול נדל"ן להשקעה גדלו ברבעון השלישי ב־4.5% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב־130.4 מיליון שקל.

הזינוק בשורה העליונה נבע ממימושים שביצעה החברה באחזקתה במניות PSP. במהלך הרבעון השלישי ולאחריו מכרה אלוני חץ 1.4 מיליון מניות PSP במחיר ממוצע של 86.15 פר"ש למניה. התמורה הכוללת ממכירת המניות היתה כ־120 מיליון פר"ש (כחצי מיליארד שקל) והחברה רשמה רווח הון של כ־50 מיליון שקל, מתוכם כ־20 מיליון שקל בדו"ח האחרון.

"ברבעון השלישי ביצענו מימושים ביותר מ־600 מיליון שקל שהפכו לכסף מזומן, כך שאנחנו מאוד נזילים", אמר נתן חץ ל"כלכליסט". "ההון של החברה גדל ב־12% מתחילת השנה, המינוף ירד בסולו לפחות מ־40% והארכנו את המח"מים של ההלוואות, תוך חיזוק המאזן. בנוסף, פתחנו קשרים עם בנקים זרים בעקבות המגבלות הקיימות על הבנקים בישראל, שמקשות על הענקת אשראי בתנאים נוחים".

בראייה קדימה אמר חץ כי "אנחנו במאמצים אינטנסיביים להיכנס לצפון־מזרח ארה"ב ומחפשים את הצוות המקומי שאיתו נוכל לעשות את זה. השאיפה היא שכרבע מהתיק יהיה בסופו של דבר שם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות