אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סינופסקי לא פרש כי אם פוטר - "משום שלא האמין בטאבלטים" צילום: רויטרס

דיווח: סינופסקי לא פרש כי אם פוטר - "משום שלא האמין בטאבלטים"

האם ראש חטיבת מערכת ההפעלה ווינדוס במיקרוסופט פוטר בגלל שעיכב בכוונה את השקת הטאבלטים של מיקרוסופט? לפי דיווח שנשען על מקורות במיקרוסופט, סינופסקי פוטר ולא פרש מרצונו

20.11.2012, 10:40 | יוסי גורביץ
התפטר או "התפוטר"? עזיבתו הפתאומית של מנהל חטיבת ווינדוס במיקרוסופט, סטיבן סינופסקי, תפסה את עולם הטכנולוגיה בהפתעה ומניות החברה רשמו ירידה בעקבות כך. רשמית תוארה עזיבתו של סינופסקי את החברה כהתפטרות, אך אמש (ב') דיווח הבלוג ExtremeTech, בהתבסס על מקורות במיקרוסופט, כי סינופסקי פוטר ישירות על ידי מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר. לידיעה אין אישור רשמי.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבוע, דיווחה קארה סווישר כי גייטס תמך בבאלמר בכל הנוגע לפרשת סיום העסקתו של סינופסקי בחברה. על פי המקורות של ExtremeTech, באלמר זימן את סינופסקי בפתאומיות ללשכתו ופיטר אותו. הסיבות לכך אינן ידועות, אך להערכת ExtremeTech הן אינן קשורות לווינדוס 8, המוצר האחרון שקידם סינופסקי. על פי מקורותיו של הבלוג, סינופסקי הביע חוסר אמון רב בטאבלטים - כיוון אליו תכננה מיקרוסופט לפנות כבר לפני שנים.

סינופסקי באירוע השקת ווינדוס 8 סינופסקי באירוע השקת ווינדוס 8 סינופסקי באירוע השקת ווינדוס 8

מיקרוסופט עבדה על טאבלטים שנים ארוכות לפני שאפל חשפה את האייפד; פרוייקטי הטאבלט של החברה קודמו על ידי מנכ"ל החברה לשעבר והיו"ר כעת, ביל גייטס. סינופסקי נחשב למי שהיה אחראי בשעתו לחיסול אחד הפרויקטים המבטיחים של מיקרוסופט, קורייר (Courier), מהלך שהביא להתפטרותם של שני בכירים בחברה, רובי באך וג'יי אלארד.

נטען כי סינופסקי גם עיכב את הוצאת הטאבלטים של מיקרוסופט - מכשירי הסרפס - וכי סירב להרחיב את תמיכת ווינדוס 7 בפונקציות מגע, מה שפגע במכירות טאבלטים שהתבססו על מערכת ההפעלה. לפי הערכות, הסירוב של סינופסקי להתיישר לפי הקו שבחרה החברה גררה ויכוחים וסכסוכים עם בכירים אחרים במיקרוסופט.

את סינופסקי החליפה ג'ולי לארסון-גרין, אחת ממפתחות הממשק של ווינדוס 8 ובעבר הובילה את צוות העיצוב של מוצרים מוצלחים של מיקרוסופט כווינדוס XP, אופיס 2003 ואופיס 2007.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
חווית השימו מצוינת
צר לי לשמוע שהוא פוטר, התחלתי לחבב אותו, אולם מסתבר לפי הכתבה שהוא היה גורם בעייתי בשרשרת, חלונות 8 היא ההווה ועתיד המחשוב לשנים הבאות, מבדיקת המערכת במשך חודשים ארוכים, זוהי מערכת הפעלה מצוינת, הפעלתה באמצעות מקלדת ועכבר בלבד מתבצעת ללא דופי, חווית השימוש מצוינת הייתי באירוע של מיקרוסופט והתנסיתי בשימוש במסכי מגע עם המערכת ואני אומר שאין שני למערכת הפעלה זו. אני מרוצה.
לירון חזן , עפולה  |  21.11.12
לכל התגובות