אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האופוזיציה הסורית: נזדקק ל-60 מיליארד דולר לשיקום המדינה צילום: איי אף פי

האופוזיציה הסורית: נזדקק ל-60 מיליארד דולר לשיקום המדינה

זאת כדי למנוע קריסה כלכלית מוחלטת במהלך ששת החודשים הראשונים להסתלקותו של משטר בשאר אסד. הוא ציין כי יש להתחיל כבר עכשיו בשיקום האזורים המשוחררים מעול המשטר

23.11.2012, 16:44 | דורון פסקין
ג'ורג' סברה מנהיג קואליציית האופוזיציה הסורית החדש אמר אתמול כי סוריה תזדקק לכ-60 מיליארד דולר כדי למנוע קריסה כלכלית מוחלטת במהלך ששת החודשים הראשונים להסתלקותו של משטר בשאר אסד. סברה אמר את הדברים במהלך כנס בדובאי שעסק בעתידה הכלכלי של סוריה בעידן שאחרי אסד.

קראו עוד בכלכליסט

סברה ציין כי אין טעם להמתין ולחכות לשיקום סוריה אלא קרא לקהילה הבינלאומית להתחיל ביישום "תכנית מרשל" הסורית באזורים "המשוחררים" מעול משטר אסד ובכלל זה בחלב, באידליב ובתל אבייד שבסמוך לגבול עם טורקיה.

בשאר אסד. אנשי עסקים גולים התחייבו כי ישקיעו במשק  5 מיליארד דולר אחרי סילוקו , צילום: אי פי אי בשאר אסד. אנשי עסקים גולים התחייבו כי ישקיעו במשק 5 מיליארד דולר אחרי סילוקו | צילום: אי פי אי בשאר אסד. אנשי עסקים גולים התחייבו כי ישקיעו במשק  5 מיליארד דולר אחרי סילוקו , צילום: אי פי אי

אוסמה קאדי, חבר בכיר בועדת הכלכלה של האופוזיציה הסורית, טען כי כ-10 מיליארד דולר יוכלו להתקבל בצורת הסכמי הלוואה בעוד ששאר הסכום הדרוש לשיקום תשתיות המדינה ינתן באמצעות הסכמי שיתוף פעולה והשקעות. הוא מסר כי אנשי עסקים סורים גולים התחייבו כי ישקיעו במשק הסורי 5 מיליארד דולר וזאת אחרי סילוקו של משטר אסד.

הכינוס נערך בחסות ממשלות גרמניה ומדינת איחוד האמירויות. נציגים מ-500 חברות ערביות ובינלאומיות נכחו באירוע. במהלך הכינוס אמר שר האוצר של מדינת האמירויות סולטאן אלמנסורי כי החברות המובילות שבמדינתו הביעו עניין להשקיע בסוריה אחרי חילופי המשטר שם.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות