אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבוע כחול: מוטי קרן מונה למנכ"ל מגה צילום: שאול גולן

נחשף בכלכליסט

רבוע כחול: מוטי קרן מונה למנכ"ל מגה

קרן, כיום בכיר ביוניליוור העולמית, מונה למנכ"ל פעילות הסופרים של אלון רבוע כחול המתבצעת בעיקר תחת המותג מגה

22.11.2012, 15:52 | גיל קליאן
לפני מספר ימים עוד הכחישו באלון רבוע כחול את הפרסום ב"כלכליסט" לפיו מוטי קרן צפוי להחליף את זאב וורמברנד כמנכ"ל מגה – והיום (ה') דיווחה החברה לבורסה כי היא תמנה את קרן, כיום בכיר ביוניליוור העולמית, למנכ"ל פעילות הסופרים שלה, המתבצעת בעיקר תחת המותג מגה.

כהונת וורמברנד במגה לא תיזכר כתקופה זוהרת לרשת המזון. ההכנסות של הרשת דשדשו, היא איבדה נתח שוק לטובת מתחריה, והרווחיות שלה נשחקה. במדד החשוב ביותר לרשת קמעונאית - רווחיות תפעולית כאחוז מהיקף ההכנסות - הגיעה מגה במחצית הראשונה של 2012 לשפל של 1.5%, כאשר השנה הראשונה של וורמברנד ברשת הסתיימה ברווחיות תפעולית של 3.5%.

כעת האתגר המרכזי של קרן הוא להחזיר את החברה למעמד מוביל בשוק קמעונאות המזון, לשפר את הרווחיות שלה ולתקן את טעויות העבר. בענף אומרים כי אחרי מעל 20 שנים ביוניליוור - בפני קרן עומד אתגר לא פשוט של מעבר מכיסא הספק לכיסא הקמעונאי, מעבר שלא תמיד הצליח לבכירים אחרים שניסו לעשות אותו.

זאב וורמברנד, צילום: עמית שעל זאב וורמברנד | צילום: עמית שעל זאב וורמברנד, צילום: עמית שעל

מוטי קרן, (49) החל את דרכו כסגן מנהל מכירות ושיווק בתלמה בשנות התשעים. באותם ימים היתה תלמה בבעלות כור, אך אחרי כמה שנים היא נרכשה על ידי תאגיד המזון האמריקאי בסט פוד. קרן מילא תפקידים בכירים במטה החברה בבריטניה, עד שעבר לנהל את אחד ממפעליה, פוט נודל.

לאחר שנתיים במפעל עבר קרן לתפקיד סמנכ"ל שרשרת אספקה בחברה הישראלית שהפכה בינתיים ליוניליוור ישראל. כשהתפנה תפקיד מנכ"ל החברה, הוא התמודד עליו מול יהודי ליפמן, אז סמנכ"ל השיווק. כמנכ"ל כיהן קרן שש שנים ואז עבר לכהן כמנהל אשכול מזרח אירופה ביוניליוור, חברת מוצרי הצריכה השנייה בעולם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
שרות גרוע במגה באינטרנט
אם ברצונך לשפר את מאזן מגה עליך להתחיל בשיפור השרות ובמיוחד ביחידת פניות הציבור למפני מספר דקות שוחחתי עם פקידה בשם רז שלא רצתה למסור את שמה המלא ביקשתי את שושי בן ישי נאמר לי כי בהפסקה ביקשתי את המנכל היא ענתה לי שאתה לא מטפל בעיניני תלונות וממילא זה יגיע אליהם בקשתי את שם המנכל אמרה שאסור למסור את שמו אני חושבת שזה מספיק למען עשיית סדר במחלקה זו למרות שישנם עוד דברים שושנה קאולי 10.6.14
שושנה קאולי , בת ים  |  10.06.14
2.
מקוה שהוא יבקר בחנויות ויראה את מצבן העלוב המוזנח והמלוכלך ולא רק ישב בחדרי ההנהלה
התוכנית "לרדת למטה" ריאליטי המשודר בארהב ובאנגליה בה מנהלים בכירים יוצאים לעבוד עם אנשי השטח והשרות, התפקיד מוסוה וללא ידיעת העובדים מי עובד לצידם, היתה מאד מועילה בישראל בה מנהלים מנותקים לחלוטין מהשטח.
כבר לא קונה , רמת השרון  |  22.11.12