אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפי פיתוח ספגה הפסד תפעולי של 56 מיליון דולר; לבייב קיבל חבילת אופציות צילום: אביגיל עוזי

אפי פיתוח ספגה הפסד תפעולי של 56 מיליון דולר; לבייב קיבל חבילת אופציות

זרוע הנדל"ן של אפריקה ישראל ברוסיה מציגה דוחות פושרים לרבעון השלישי: עברה להפסד של 36 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 118 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

23.11.2012, 10:24 | לירוי פרי

אפי פיתוח, זרוע הנדל"ן של אפריקה ישראל ברוסיה, פרסמה הבוקר (ו') דו"ח פושר לרבעון השלישי של 2012. בשורה העליונה ההכנסות אמנם טיפסו בכ-3 מיליון דולר ל-37 מיליון דולר אל מול הרבעון המקביל, אולם במורד הדו"ח ניתן לראות כי שערוכים שליליים שנבעו משערי מטבע, בהיקף אדיר של 73 מיליון דולר, משכו את החברה להפסד תפעולי של 56 מיליון דולר (כ-220 מיליון שקל).

קראו עוד בכלכליסט

בשורה התחתונה, החברה רשמה הפסד כואב של 36 מיליון דולר (140 מיליון שקל), אל מול רווח נקי של 118 מיליון דולר ברבעון הקודם. וזאת עוד לאחר שזכתה להכנסות מימון והחזרי מס בסך כ-20 מיליון דולר ברבעון.

בעל השליטה לב לבייב, ששימש עד עתה דירקטוריון אפי פיתוח, מונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון פעיל של החברה. בדו"ח של אפי פיתוח מוסבר כי מדובר במעבר לתפקיד בעל מעורבות גדולה יותר, שבו יוביל לבייב שיתופי פעולה אסטרטגיים, כמו גם משאים ומתנים שמנהלת אפי פיתוח מול הרשויות.

על פניו נראה שמדובר בצעד נוסף של לבייב לעבר חזית הפעילות של אפי פיתוח, אלא שבהמשך ההודעה של אפי פיתוח נמצא הסבר נוסף לשינוי הגדרתו של לבייב. "בתפקידו החדש זכאי מר לבייב לחבילת תגמול ניהולית, ככל חבר הנהלה באפי פיתוח. בכלל זאת, זכאי מר לבייב לקבלת 31,430,822 אופציות ניתנות למימוש למניות רגילות", כך נכתב בדיווח. מחיר המימוש שנקבע לאופציות עומד על 0.57 דולר למניה, והן מהוות כ-3% מהון המניות של החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות