אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הגוגל גלאס, גם מיקרוסופט רוצה משקפיים צילום: איי אף פי

אחרי הגוגל גלאס, גם מיקרוסופט רוצה משקפיים

בקשת פטנט מ-2011 שנחשפה אתמול עם אישורה על ידי משרד הפטנטים האמריקאי, חושפת כי במיקרוסופט עובדים על משקפי מציאות רבודה כמו אלה שהציגה גוגל

23.11.2012, 19:54 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט עובדת על משקפי מציאות רבודה, כך מתברר מבקשת פטנט שהוגשה עוד בשנת 2011 ושאושרה אתמול (ה'). מדיווח של הביזנס אינסיידר לא ניכר כי למיקרוסופט יש את הרצון להציע אותם לציבור בשלב זה.

קראו עוד בכלכליסט

זאת לעומת משקפי גוגל שיצרו ציפיה עצומה כאשר החברה הודיעה כי היא כנראה תייצר אותם ותשווק אותם לציבור הרחב. על פי בקשת הפטנט ניתן להתרשם כי משקפיה של מיקרוסופט אינם מיועדים ללבישה לאורך כל היום כמו אלה של גוגל.

במקום זאת המשקפיים יספקו מעין תצוגה עילית שתאפשר לאדם הצופה למשל באירוע ספורט, לקבל מידע על המשתתפים או לבחור לראות מחדש מהלך מסויים של המשחק. העיקרון של משקפי מיקרוסופט הוא של שימוש במצב סטטי בעיקר.

המשקפיים של גוגל הן למסך המחשב, מה שאוזניית הבלוטות המשקפיים של גוגל הן למסך המחשב, מה שאוזניית הבלוטות' היא לטלפון המשקפיים של גוגל הן למסך המחשב, מה שאוזניית הבלוטות

ההבדל העיקרי בין משקפיה של גוגל למשקפי מיקרוסופט הוא עיקרון המציאות הרבודה, אם במיקרוסופט חושבים על שימוש נקודתי, הרי שבגוגל חושבים יותר בכיוון של מסך מחשב זעיר שניתן לגשת אליו בכל שלב שהוא.

איזוהי הגישה הנכונה, על פניו לשתי הגישות יש מקום, האם בסופו של דבר הם גם יחליפו לחלוטין את הסמארטפון למשל? כך חושב פרשן הביזנס אינסיידר, ניקולס קרלסון, "הניתוק (מהסמארטפון) בלתי נמנע, והכיוון כבר ברור", הוא מוסיף: "בנוסף אם גוגל ומיקרוסופט הולכים לכיוון, הרי שאתם יכולים להיות בטוחים שגם אפל תצטרף לחגיגה".

טרנד השילוב של מוצרי תקשורת ומחשוב באלמנטים לבישים החל צובר תאוצה בשנה האחרונה. יכולות המזעור והשיפור של הסוללות ושבבי התקשורת ועיבוד הנתונים הפכו את הטמעתם לפשוטה הרבה יותר. בין אם מדובר בשעון חכם, משקפיים דיגיטליות או מעיל סלולרי, הכיוון ברור ועכשיו כל מה שנותר הוא לאפשר למעצבי האופנה להפוך אותם למוצר המוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות