אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים לחצו ולידר נסוגה מהעסקה עם דסטיני צילום: איה בן עזרי

המשקיעים לחצו ולידר נסוגה מהעסקה עם דסטיני

בעלי מניות בגרינסטון התנגדו לרכישת נכס מסחרי בפולין מדסטיני ומאיימים כעת בפנייה לבית המשפט

25.11.2012, 08:12 | גולן חזני

מעט אחרי כינוס אסיפת בעלי המניות של גרינסטון ביום חמישי, שנועדה לאשר את העסקה לרכישת נכס מסחרי בפולין מידי דסטיני של אבי רויכמן ואריה עובדיה, התברר לבעלי השליטה בה כי זו זומנה באופן לא חוקי. לאחר שגם מרבית בעלי המניות מקרב הציבור וכן אנטרופי, המייעצת לגופים מוסדיים בהצבעות, הביעו התנגדות לעסקה, החליט יו"ר גרינסטון צחי אפלויג לבטל את העסקה.

גרינסטון, הנשלטת על ידי לידר ואפלויג, היתה אמורה לרכוש מדסטיני מרכז מסחרי בוורשה וכן שטח נוסף שעבר פיתוח חלקי בתמורה ל־115 מיליון שקל – 50 מיליון שקל במזומן, 39 מיליון שקל בחוב למוכר והיתרה בהקצאה של 30% ממניות גרינסטון לרויכמן ועובדיה.

גרינסטון שינתה את מועד ומיקום ההתכנסות מבלי לפרסם הודעה על כך בשני עיתונים כנדרש בחוק. למרות זאת, אפלויג החליט לקיים במקום דיון לא פורמלי בעסקה.

עו"ד שאול ארמה אחד מבעלי המניות של גרינסטון קרא באסיפה: "אם העסקה כל כך טובה עבור גרינסטון, למה אתם בורחים מהחברה"? עו"ד תומר ברם שמייצג בעלי מניות אחרים טען שרויכמן ועובדיה מתכוונים באמצעות העסקה להשתלט על על קופת המזומנים של גרינסטון.

בעלי המניות המתנגדים לעסקה מתכוונים לפנות בקרוב לבית המשפט ולדרוש לפרק את גרינסטון בטענה שהעסקה עם דסטיני מוכיחה שבעלי השליטה דואגים לעצמם ולא לגרינסטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות