אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקונגרס האמריקאי: יש לסגור את כל חשבונות הטוויטר של חמאס צילום: אי פי אי

הקונגרס האמריקאי: יש לסגור את כל חשבונות הטוויטר של חמאס

"לאפשר לחמאס לפעול בטוויטר זה לסייע לארגון ללחום בישראל", אמר סנטור רפובליקני, אחד משבעה שדורשים לסגור את חשבון הטוויטר של הארגון - ושל אחרים שמוגדרים כארגוני טרור

25.11.2012, 11:05 | יוסי גורביץ
שבעה מחוקקים אמריקאים שלחו לבולשת האמריקאית, ה-FBI, דרישה לסגור את חשבונות הטוויטר של חמאס, חיזבאללה וארגוני טרור אחרים. הדרישה הועברה בעקבות מבצע "עמוד ענן" - במהלכו בלטה פעילות חמאס בטוויטר. כך דיווח בסוף השבוע המגזין The Hill, שעוקב אחרי המתרחש בגבעת הקפיטול.

קראו עוד בכלכליסט

המחוקקים הובלו על ידי טד פו, חבר קונגרס רפובליקני מטקסס, שאמר ל-The Hill כי "לאפשר לארגוני טרור זרים כמו החמאס לפעול בטוויטר, זהו סיוע לאויב. כשלון בחסימה שלהם הוא חימוש שלהם ביכולת להפיץ את התעמולה האלימה שלהם ולסייע להם במלחמתם בישראל". פו אמר עוד כי "ארגוני טרור אנטי אמריקאים זרים מסביב לעולם עושים את אותו הדבר מדי יום.

כיפת ברזל משגרת טיל ליירוט קרטת חמאס. עמוד ענן, צילום: רויטרס כיפת ברזל משגרת טיל ליירוט קרטת חמאס. עמוד ענן | צילום: רויטרס כיפת ברזל משגרת טיל ליירוט קרטת חמאס. עמוד ענן, צילום: רויטרס

ה-FBI וטוויטר צריכים להכיר, במוקדם או במאוחר, שהמדיה החברתית היא כלי שמסייע לטרוריסטים". פו ויתר המחוקקים העבירו ל-FBI דרישה שכזו בספטמבר השנה. הדרישה שהועברה כעת היא רחבה יותר ונשענת על יותר ראיות (כאמור, לאור "עמוד ענן").

בתחילת הלחימה, שיגר דובר צה"ל אזהרה בטוויטר לפעילי החמאס "שלא לעלות מעל לפני האדמה" או שיחוסלו. מומחים הגדירו את השימוש הזה בטוויטר כאיום, שמנוגד לתנאי השימוש של טוויטר; הנהלת הרשת החברתית עצמה נמנעה מלהגיב.

הקרב על הפיד שלכם

פו אינו היחיד שיצא נגד נוכחות חמאס במדיה החברתית: הארגון הפונדמנטליסטי Christians United For Israel, שמונהג על ידי הכומר השנוי במחלוקת ג'ון הייגי (שטען בעבר כי היטלר היה שליח האלוהים וכי בני משפחת רוטשילד הם חלק מקנוניה בינלאומית לשליטה בעולם), פרסם גם הוא עצומה בנושא בשבוע שעבר, וקרא לטוויטר לסגור את החשבונות של חמאס.

הנסיונות הללו אינם, בפני עצמם, חדשים: ארגון "שורת הדין", שמתאר את עצמו כארגון לוחמה משפטית, איים בתחילת השנה לתבוע את טוויטר אם לא יסגור את החשבונות של חיזבאללה ואל שבאב, ארגון ג'יהאדיסטי סומאלי. אל שבאב הצליח להביך פעם אחר פעם את הדוברים של צבאות הקואליציה בסומליה, ובעקבות כך דרש גם הסנאטור ג'ו ליברמן לסגור את החשבונות שלו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה