אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לבנייה בסן פרנסיסקו: דירות 20 מ"ר ב-1,300 דולר בחודש

בדרך לבנייה בסן פרנסיסקו: דירות 20 מ"ר ב-1,300 דולר בחודש

מועצת העירייה אישרה את התוכנית לבניית 375 יח"ד זעירות. כיום מושכרות דירות סטודיו בעיר ב-2,000 דולר בחודש

25.11.2012, 13:04 | סוכנויות הידיעות

מועצת עיריית סן פרנסיסקו אישרה את התוכנית לבנייה של 375 יחידות דיור בגודל 20 מ"ר. זאת  מדובר בדירות סטודיו שמתאימות לזוג או ליחיד וכוללות, חדר אמבטיה, מטבח וחלל מגורים מינימליסטי. תקני הבנייה הקודמים חייבו כי הסלון בדירות יהיה בגודל זה.

עם זאת, מספר חברי מועצה הביעו דאגה כי בניית דירות קטנות עד כדי כך לא תסייע לפתור את המחסור בדירות בנות-השגה בסן פרנסיסקו, שכן בכך תעלה השכירות עבור דירות גדולות יותר.

הדמיית הדירה בשטח של 20 מ"ר הדמיית הדירה בשטח של 20 מ"ר הדמיית הדירה בשטח של 20 מ"ר

השכירות לדירות הסטודיו הקטנטנות צפויה לנוע בין 1,300 ל-1,500 דולר בחודש. בהשוואה, השכירות של דירת סטודיו ממוצעת כיום בעיר עומדת על יותר מ-2,000 דולר בחודש.

"אף שהם ממקסמים את השימוש בחלל, בכל זאת מדובר ביחידות קטנות ביותר ויקרות", טען חבר המועצה דיוויד קמפוס. "אם הדירות הללו בגודל 20 מ"ר יושכרו תמורת 1,500 דולר, מה יקרה לשאר הדירות בסן פרנסיסקו?"

חבר מועצה אחר, סקוט ווינר, דווקא מאמין כי הדירות הקטנות יהוו תוספת משתלמת למאגר הדירות של העיר. "הדירות יעניקו לאנשים אפשרות לבחור לגור לבד ולשלם שכירות נמוכה יותר בהשוואה לדירת 2 חדרים רגילה".

הדירה הזעירה, מבט מלמעלה (הדמיה), הדמיה: פנורמיק אינטרסטס הדירה הזעירה, מבט מלמעלה (הדמיה) | הדמיה: פנורמיק אינטרסטס הדירה הזעירה, מבט מלמעלה (הדמיה), הדמיה: פנורמיק אינטרסטס

בניית דירות קטנות כבר נהוגה בערים גדולות וצפופות כמו טוקיו ופריז. בעיר סיאטל במדינת וושינגטון, לדוגמה החלה בנייה של דירות בגדלים הנעים בין 9.2 ל-18.5 מ"ר, עם מטבח משותף לכל הדיירים.

ואילו בניו יורק, הכריז ראש העיר מייקל בלומברג לפני כמה חודשים על תחרות לבניית בניין דירות על אדמה ציבורית, ש-75% מהדירות בו יהיו בגדלים של 28-25.5 מ"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות