אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה ננעלה בעליות קלות; בבילון צללה ב-7.1% במחזור ענק צילום: עמית שעל

הבורסה ננעלה בעליות קלות; בבילון צללה ב-7.1% במחזור ענק

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.2% ומדד הבנקים איבד 0.3%. מניית בבילון נסחרה על רקע דחיית ההנפקה לינואר. בנק מזרחי איבד 2.4% לאחר שהציג דו"ח פושר לרבעון השלישי; מחזור המסחר - 1.02 מיליארד שקל

26.11.2012, 16:33 | מעין מנלה

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות קלות לאחר שבמשך רוב שעות המסחר נסחרו המדדים המובילים בטריטוריה השלילית. מחזור המסחר הסתכם ב-1.02 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

עידן אזולאי מנכ"ל אפסילון ניהול קרנות נאמנות התייחס למסחר ניום בבורסה ואמר כי "המגמה החיובית בשוק נמשכת בהובלתן של מניות הגז, לאחר שאלו הודיעו הבוקר על חתימת הסכמי אספקה עם כמה חברות מובילות במשק. אנו מעריכים שסקטור הגז יהיה אחד מהסקטורים המובילים ב-2013 לאור הציפייה למימוש הפוטנציאל העיסקי של הקידוחים".

"לצד זה, אני מעריך שהגורם העיקרי לסנטימנט החיובי בשוק הוא היעדר אלטרנטיבה אטרקטיבית מבין ההשקעות הסולידית לאחר שהריבית הופחתה בחודש שעבר. אני סבור שהסטת הכספים ל שוק המניות והאג"ח הקונצרני תימשך בשל כך גם בעתיד הקרוב", הוסיף אזולאי.

היום בשעה 17:30 יפרסם בנק ישראל את הריבית לחודש דצמבר. בלידר שוקי הון מעריכים כי קיימת הסתברות של כ-40% להורדת ריבית, על רקע התמתנות בפעילות הכלכלית בישראל והיעדר לחצי אינפלציה. בבית ההשקעות מיטב מעריכים כי חברי הוועדה יצביעו להותיר את הריבית על כנה, ברמה של 2.0%. "אנו צופים, כי במידה ופעילות המשק תתמתן, נראה הפחתת ריבית נוספת, ככל הנראה לקראת הרבע השני ב-2013. בנק ישראל עשוי לעלות את רמת הריבית, במידה והנתונים המקרו כלכליים יצביעו על שינוי מגמה, אך הדבר לא צפוי לקרות, להערכתנו, לפני סוף 2013", כתבו כלכלני מיטב.

שוק האג"ח והמט"ח

איגרות החוב הממשלתיות רשמו היום עליות של עד 0.4% בציפייה להחלטת הריבית של בנק ישראל. מעל כולן בלטה איגרת החוב ל-10 שנים שריכזה מחזור מסחר של 202 מיליון שקל לאחר שעלתה ב-0.38% לתשואה של 3.88%.

הנפקת האג"ח של סקיילקס צפויה להתבטל אם ייחתם הסכם למכירת השליטה בפרטנר בין אילן בן דב לחיים סבן. בן דב התכוון לשעבד את מניות פרטנר החופשיות שבידיו (כ־16%) למשקיעים במסגרת הנפקה של כחצי מיליארד שקל, אולם כעת הוא אמור להעביר את המניות לסבן. איגרת החוב של החברה מסדרה א' עלתה ב-1% לתשואה של 32%.

הדולר נחלש היום ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.865 שקלים. היורו התחזק ב-0.4% ל-5.015 שקלים.

מניות במרכז

בנק מזרחי טפחות בניהולו של אלי יונס פרסם היום את תוצאותיו לרבעון השלישי של השנה ופספס את התחזיות המוקדמות של האנליסטים בשורה התחתונה והעליונה. הרווח הנקי הסתכם ברבעון השלישי ב-260 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 255 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של 2%. שיעור התשואה על ההון במונחים שנתיים לרבעון השלישי הסתכם ב-13%, בהשוואה לתשואה על ההון של 14% בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

הכנסות סאנפלאוארבתשעת החודשים הראשונים של 2012 הסתכמו ב-89 מיליון שקל, זאת לעומת הכנסות של 54.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של 64%. הגידול בהכנסות נבע בעיקר מעלייה בפעילות החברה באיטליה, כאשר מתחילת 2012 החברה רשמה הכנסות מכל 21 המתקנים שבבעלותה אשר הינם בעלי הספק מותקן של 24 מגה וואט ומחוברים כולם לרשת החשמל.

 

נסגר הסכם הגז הענק בין החברה לישראל לשותפות תמר. הסכם הגז בין החברה לישראל לשותפות "תמר" הגיע לישורת האחרונה - נחתמה עסקת הגז השנייה בגודלה במשק הישראלי בין כיל, בזןו-OPC שבשליטת החברה לישראל לבין שותפות "תמר". עסקת הגז הנוכחית מחליפה למעשה את העסקה שנחתמה בדצמבר 2010 בין החברה לישראל לספקית הגז המצרי EMG, בהיקף של כ-4.3 מיליארד דולר. החברה לישראל נותרה ללא ספק גז בעקבות הפיצוצים בצנרת ההולכה של הגז המצרי מאל עריש לישראל. השותפות במאגר תמר הן דלק קידוחים, ישראמקו, אבנר, דור חיפושי גז ונובל אנרג'י.

בבילון הודיעה היום כי היא דוחה את הרוד-שואו (הליך שיווק ההנפקה ) בנאסד"ק לחודש ינואר 2013. מבבילון נמסר כי טיוטה ראשונית לרישום מניותיה למסחר בארה"ב הכולל תשקיף כבר הוגשה לרשות ניירות ערך בארה"ב. כמו כן הדגישו בחברה כי הטיוטה  ערוכה באופן שהיא מעודכנת לתאריך הצפוי לפרסום התשקיף הסופי בעתיד, ואין היא כוללת מידע הטעון אישורים או הסכמות של גורמים חיצוניים. הנפקת בבילון נחשבה לאחת המבטיחות בענף האינטרנט הישראלי. החברה הגישה בתחילת החודש תשקיף במטרה לגייס 115 מיליון דולר בהובלת בנקי ההשקעות סיטי, ג'פריז ו- RBC.

 

קסטרוממשיכה לשפר את הפעילות בישראל, אחרי שוויתרה על נסיונותיה להתפשט בשוק העולמי. החברה דיווחה היום על צמיחה של 11.6% במכירות שנבעה מפתיחה של 9 חנויות משולבות לאופנת הנשים והגברים (חנויות שנספרות בדוחות החברה כ-18 חנויות). בסך הכל עמדה מצבת החנויות בדוחות החברה על 162 נכון לסוף ספטמבר.

הכנסות סאנפלאוארהסתכמו ברבעון ברבעון השלישי ב32.6 מיליון שקל, לעומת 28.7 מיליון שקל. הכנסות הקבוצה כללו בעיקר הכנסות מתחום האנרגיה המתחדשת ממכירת חשמל. הגידול בהכנסות לעומת התקופות המקבילות אשתקד נבע בעיקר מגידול בפעילות החברה באיטליה, כאשר מתחילת שנת 2012 רשמה החברה את חלקה בהכנסות מ- 21 מתקנים אשר הנם בעלי הספק מותקן של 24 מגה וואט ואשר כולם מחוברים לרשת החשמל.

 "בחודש שעבר, בגלל מה שהיה במלחמה עם עזה, היו ביטולים של הרבה חדרים, אלפי חדרים, ואני מקווה שזה יחזור לעצמו. בנובמבר הפסדנו 1,600 לילות שינה בשני בתי המלון שלנו. בדצמבר אנחנו עוד לא יודעים כמה ביטלו, אבל יש ביטולים", כך לפי אלפרד אקירוב בעל השליטה בחברת אלרוב נדל"ן. "אם אנחנו היינו תיירים והיו שולחים טילים על המדינה גם אנחנו לא היינו באים, אבל אנחנו מקווים שזה ישתנה", אמר אקירוב בהתייחסות לדוחות הרבעון השלישי של החברה בו הורידה החברה את תחזיותיה לגבי שני המלונות הירושלמיים שלה – מצודת דוד וממילא, והיא חוזה כעת כי הרווח התפעולי בשני המלונות יעמוד על כ-75 מיליון שקל לעומת תחזיתה הקודמת לרווח תפעולי של 80 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות