אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורון עופר: "עד פטירתו של אבי לא היתה לי בעיה לקבל אינפורמציה מהחברה" צילום: משה שי

דורון עופר: "עד פטירתו של אבי לא היתה לי בעיה לקבל אינפורמציה מהחברה"

עופר נדרש להשיב לטענת בא כוחה של חברת עופר השקעות, שלפיה הבקשה הוגשה ממניעים זרים, בין היתר בשל סכסוך הירושה עם אחותו ליאורה

25.11.2012, 20:01 | משה גורלי

"עד פטירתו של אבי בספטמבר 2011, לא הייתה לי שום בעיה לקבל אינפורמציה מהחברה, אחרי מותו פתאום הייתי צריך להגיש בקשות מיוחדות לשם כך", כך אמר היום דורון עופר בעדותו בביהמ"ש המחוזי בתל אביב במסגרת עתירתו לחייב את "עופר השקעות" להעביר לידיו מסמכים ומידע. האינפורמציה לטענתו הייתה נחוצה לו כדי לברר האם קופח כדירקטור.

קראו עוד בכלכליסט

טענת עופר השקעות היא שעינו של דורון היתה צרה באחותו ליאורה והוא "גמר אומר להיאבק באחותו, וזאת במחיר של פגיעה בוטה, חסרת תקדים בחומרתה, בכבודו של אביו המנוח ובטובתה של 'עופר השקעות' שהיא יציר כפיו ומפעל חייו של יולי עופר ז"ל".

דורון וליאורה עופר, צילום: משה שי, ורדי כהנא דורון וליאורה עופר | צילום: משה שי, ורדי כהנא דורון וליאורה עופר, צילום: משה שי, ורדי כהנא

עופר השיב לשאלותיו של עו"ד נבות תל צור בא כוח החברה שעימת אותו עם התזה שבקשתו של עופר הוגשה ממניעים זרים – בין היתר בשל הסכסוך עם אחותו ליאורה על ירושת אביו שמתנהל בבית המשפט למשפחה.

דורון עופר השיב: "בסך-הכול ביקשתי לדעת כמה מקבלים דירקטורים. לא פירטתי מי כן ומי לא... הייתה לי תקופה לא קלה, אבי היה חולה אנוש, אבל לא היה לי סכסוך עמו, עד פטירתו של אבי בספטמבר 2011, לא הייתה לי שום בעיה לקבל אינפורמציה מהחברה, אחרי מותו פתאום הייתי צריך להגיש בקשות מיוחדות לשם כך". האינפורמציה לטענתו הייתה נחוצה לו כדי לברר האם קופח כדירקטור.

תל צור הוסיף ועימת את עופר לגבי התנגדותו למתן הלוואה לאביו יולי עופר חודש לפני מותו. "התנגדת לתת לו הלוואה שנועדה לחלץ אותו ממצוקה אישית. אתה התנגדת", אמר. עופר טען שאינו זוכר את ההלוואה עליה דיבר תל צור, אך אישר שהועברו כספים לאב טרם מותו. "היו לנו דיונים על כל מיני העברות כספים באותה תקופה. אבי באותה תקופה היה חולה מאד, היה עיוור, חירש, עם הרבה דלקות....הוא לא שלט בכספים האלה".

לעניין הכספים שציווה האב לאחותו, ליאורה אמר דורון עופר: "אם היה רוצה לתת כסף לאחותי היה נותן. לא רציתי להתנגד לזה שאבי רוצה לתת כסף לאחותי".

תל צור הוסיף, "לפי הסכם האחים (עופר – מ.ג.) ליאורה זכאית לגמול או לתשלום מהחברה של 300,000 דולר לשנה".

עופר אישר: "מתוך תשלום של 1.5 מיליון של אבי ז"ל, ליאורה צריכה לקבל 300,000 דולר לשנה...אני לא נכנס לעומק כדי להבין מה היתה הסיבה לתשלומים העודפים, ביקשתי לראות את הפרוטוקולים ולא נכנסתי לשאלה מי קיבל יותר ומי קיבל פחות. ביקשתי לדעת מה היתה הסיבה לכך שחלק מהדירקטורים קיבלו יותר מאחרים".

עו"ד אלקס הרטמן, פרקליטו של דורון עופר: "לא ידוע לי שה-300,000 האלה נדונים בבית המשפט למשפחה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות