אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית סיילספורס מרקיעה שחקים צילום: בלומברג

מניית סיילספורס מרקיעה שחקים

חברת סיילספורס המשווקת פתרונות תוכנה לעסקים מבוססי ענן היכתה את תחזיות האנליסטים והציגה עלייה במכירות של יותר מ-35% ברבעון השלישי 2012

26.11.2012, 15:15 | בלומברג
מניית חברת סיילספורס.קום (Salesforce.com ) עלתה בשיעור הגבוה ביותר מזה תשעה חודשים, זאת לאחר שתוצאות הרבעון הפיסקאלי השלישי ל-2012 עקפו את תחזיות האנליסטים, על רקע חוזים חדשים עם חברות גדולות.

קראו עוד בכלכליסט

המניה התחזקה ב-8.8% ל-158.78 דולר בסגירת המסחר בניו יורק. מדובר בעלייה הגדולה ביותר מאז ה-24 בפברואר. מאז תחילת השנה, המניה זינקה ב-56%.

בעקבות כנס Dreamforce שערכה החברה בספטמבר, הצליח מנכ"ל החברה מארק בניוף להשיג חוזים ארגוניים גדולים יותר . כתוצאה מכך, מצליחים בסיילספורס להתגבר על תחרות מצד חברות כמו אורקל, SAP ומיקרוסופט, שרוכשות חברות המציעות כלים לניהול עסקי דרך האינטרנט, ובכך צוברות נתחי שוק בתחום שבו סיילספורס הייתה החלוצה.

"אל תזלזלו בהישגים של סיילספורס", אומר האנליסט ריצ'רד דיוויס מקנאקורד ג'ניוטי. צמיחה של יותר מ-25% במכירות "של חברה שההכנסות שלה גבוהות מ-3 מיליארד דולר היא חסרת תקדים בתחום התוכנות העסקיות".

החברה מסרה כי עבור הרבעון השלישי הפיסקאלי, שהסתיים באוקטובר המכירות עלו ב-35% ל-788.4 מיליון דולר. לעומת זאת, תחזיות האנליסטים ציפו ל-776.6 מיליון דולר. הרווח, לא כולל פריטים מסוימים עמד על 33 סנט למניה, בהשוואה לתחזית של 32 סנט למניה.

התשלומים שגבתה החברה מהלקוחות במהלך הרבעון השלישי – טיפסו טיפסו גם הם ב-31% ל-742.9 מיליון דולר ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה. זאת לעומת תחזיות האנליסטים שציפו כי יעמדו על 733.8 מיליון דולר.

עוד דיווחה החברה על הפסד של 220.3 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 3.76 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. סיילספורס חשפה כי נאלצה לרשום עלות של 149 מיליון דולר הנובעת מתשלומי מיסים, בעוד שההוצאות על שיווק ומכירות טיפסו ל-41%.

סיילספורס היא היצרנית הגדולה ביותר של תוכנות CRM מבוססות ענן, היא משתמשת ברכישות של חברות כמו רייפל ובאדי מדיה, על מנת להתרחב מעבר למוצר הליבה שלה לתחומים חדשים כמו משאבי אנוש ושיווק במדיה החברתית.

הלקוחות שוכרים את המוצרים של סיילספורס תמורת תשלום שנתי, ובכך משיגים גישה אליהם דרך דפדפן אינטרנט, שמאפשר להם להימנע מהתקנת התוכנות על המחשבים שלהם.

"חברות הפועלות בתחום מיחשוב הענן חוות צמיחה בשיעורים טובים יותר מאשר בתחומי טכנולוגיה אחרים", אומר דרק ווד, אנליסט ב- Susquehanna Financial Group. "חברות טכנולוגיה מסורתיות חוות ירידה משמעותית בצמיחה".

המכירות עבור ברבעון הרביעי הפיסקאלי, שמסתיים בינואר צפויים לנוע על פי הערכות החברה בין 825-830 מיליון דולר. ממוצע תחזיות האנליסטים עומד על 829.9 מיליון דולר. הרווח לא כולל פריטים מסוימים ינוע בין 38-40 סנט למניה, לעומת תחזית של 40 סנט למניה.

לפי החברה, טווח ההכנסות בשנה הפיסקאלית 2014, שמתחילה בפברואר יעמוד בין 3.8-3.85 מיליארד דולר, בעוד שלפי האנליסטים ההכנסות יסתכמו ב-3.83 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות