אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתא: אייזק דבח רוצה העלאה של 15% בשכר ומענקי מזומן צילום: אריאל בשור

דלתא: אייזק דבח רוצה העלאה של 15% בשכר ומענקי מזומן

לפי ההצעה יעמוד שכרו של מנכ"ל דלתא על 193 אלף שקל בחודש, לא כולל מענקים בהיקף עד 4.8 מיליון שקל בשנה. עלות העסקתו תזנק ב-24%.

26.11.2012, 23:41 | אסף גילעם

חברת ההלבשה דלתא מכנסת את אסיפת בעלי המניות שלה ב-27 לדצמבר על מנת לאשר הסכם העסקה חדש לבעל השליטה, אייזק דבח (53.3%) בתפקידו כמנכ"ל. על הפרק - העלאת שכרו ברוטו מ-43.3 אלף דולר ל-50 אלף דולר בחודש (עלייה מרמה של 170 אלף שקל ל-193 אלף שקל). בנוסף, דבח, שעד כה העדיף תגמול באופציות למניות דלתא במקום מענק מזומן, ככל הנראה שינה לחלוטין את גישתו.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם המוצע דבח יהיה זכאי ללא אחד, אלא שני מענקים כספיים. הראשון, מותנה בגידול ב-EBIT (רווח תפעולי לפני מימון ומס) של 10% בשנה, בשלוש השנים הבאות. במידה שישיג את היעד יהיה דבח זכאי למענק של 600 אלף דולר (2.3 מיליון שקל) בכל אחת מהשנים. אם הצמיחה ב-EBIT תעלה על 13%, אזי המענק שלו יטפס ל-750 אלף דולר (2.9 מיליון שקל).

בנוסף לזאת, יהיה דבח זכאי למענק בהיקף של 1.5 מיליון דולר (5.8 מיליון שקל) שישולם בתום שלוש שנות החוזה החדש, בכפוף לעמידה בשלושה תנאים מצטברים – עליה של 15% במכירות בשנת 2015 לעומת שנת 2012, עליה של 45% ב-EBIT באותה התקופה וכי הרווח הנקי המצטבר יעמוד על 60 מיליון דולר.

בתוספות הוצאות עלות שכרו של דבח לפני המענקים צפויה לעמוד על 647 אלף דולר בשנה – עליה של 24% לעומת עלות העסקתו הנוכחית.

דבח נכנס לכיסא המנכ"ל באוגוסט 2008, אז נכנס להשקעה בחברה. דבח כיהן בתפקיד המנכ"ל והיו"ר עד אוקטובר 2009, אז פינה את כיסא היו"ר, אך נותר עם תנאי ההעסקה זהים. עד היום, התגמול של דבח בלט בשוק ההון, שכן במקום מענק מזומן, קיבל דבח מהחברה אופציות למניות אשר כמותם היתה תלויה בשיפור בביצוע החברה (עלייה ב-EBIT). וכך יצא שב-2011 לדוגמא, דבח היה מקבל השכר השלישי בגובהו בדלתא, אחרי סמנכ"ל התפעול וסמנכ"ל הכספים– אשר כן קיבלו מענקי מזומן בהיקף של 345 אלף דולר ו-157 דולר בהתאם.

בנימוקי הדירקטוריון עולה כי מדד השוואה שהנחה את חברי הדירקטוריון שניהלו מו"מ מול דבח, הוצגו נתוני השוואתיים אודות תגמול מנכ"לים "בחברות אמריקאיות ציבוריות בענף הטקסטיל והלבשה". האישור של ועדת הביקורת והדירקטוריון ניתן "מאחר שלחברה פעילות בינלאומית ענפה, שחלקה העיקרי מתבצע בצפון אמריקה ומאחר שמר דבח הינו אזרח ותושב ארצות הברית, אישרו חברי הועדה והדירקטוריון כי נכון שתנאי הכהונה של המנכ"ל, ייבחנו ביחס לחברות אמריקאיות בעלות אופי והיקף פעילות דומים". בנוסף, פרופ' משה צבירן נשכר לבדוק את תנאי העסקתו של דבח, ומצא כי שכרו הכולל נמצע מעל לממוצע, באחוזון ה-65.

בדלתא אף מספקים פרטים על שכר העובד הממוצע לעומת שכרו של דבח. דבח ירוויח פי 23 מעובד בישראל, ופי 6.4 בלבד מעל שכר עובד ממוצע בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות