אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר NetApp בישראל חושף: 79% מהמנהלים טוענים כי ה-IT הארגוני אכזב

מחקר NetApp בישראל חושף: 79% מהמנהלים טוענים כי ה-IT הארגוני אכזב

על פי מחקר שנערך על ידי חברת האחסון NetApp 79% מהמנהלים שהשתתפו במחקר טענו כי תשתית ה-IT הארגונית אכזבה אותם בתהליך קבלת החלטות

27.11.2012, 12:14 | כלכליסט

מחקר חדש שהוזמן על ידי NetApp העולמית חושף כי מנהלים בדרג בכיר מבססים את ההחלטות שלהם לפחות בחלקן, על נתונים. 9 מתוך 10 משיבים אמרו שההתקדמות הטכנולוגית היא הסיבה שהם צריכים לקבל החלטות מהר יותר.

קראו עוד בכלכליסט

המחקר שהקיף 100 מנהלים בכירים מחברות גדולות בארץ, הראה ש-36 אחוזים אומרים שנתונים חשובים יותר מאינסטינקטים לצורך קבלת החלטות. בנוסף, 39 אחוזים אמרו שנתונים יותר חשובים, אבל באותה מידה כמו אינסטינקטים.

5 אחוזים חושבים שאינסטינקטים יותר חשובים אפילו מנתונים. אף אחד מהנשאלים לא אמר שיש להסתמך רק על תחושות. המחקר נעשה על ידי חברת Vanson-Bourne, חברת מחקר עצמאית.

כל החברות שנשאלו טענו כי נתונים הם חיוניים לתהליך קבלת ההחלטות. אך למרות זאת, כאשר נשאלו ישירות אם קיבלו החלטות אסטרטגיות, מבלי להסתמך על נתונים, 22 אחוזים הודו שהם עושים זאת תמיד או לעיתים קרובות.

התשתית מאכזבת

רק 44 אחוזים, המכירים בחשיבות הנתונים, טענו כי לעולם לא קיבלו החלטות מבלי לבדוק אותם. הסיבה לכך שמנהלים נמנעים מלבדוק את הנתונים היא תשתית ה-IT הארגונית. 79 אחוזים מאמינים כי התשתית אכזבה אותם, לעיתים קרובות, במהלך תהליך קבלת ההחלטות שלהם. מהירות גם קריטית למנהלים: 98 אחוזים רוצים לקבל החלטות מהר יותר, מאשר לפני חמש שנים.

תהליך קבלת ההחלטות האיטי גורם לפגיעה ישירה בעסק. 48 אחוזים מהמשיבים טענו כי הגיעו "אחרונים למגרש" בגלל קבלת החלטות איטית. 41 אחוזים טענו שהם הפסידו הכנסות. 36 אחוזים ראו את מחיר המניה שלהם יורד ו-34 אחוזים הפסידו לקוחות.

25 אחוזים ראו פגיעה במותג שלהם ואחרים סבלו מעזיבה של עובדים או מנהלים. 9 מתוך 10 משיבים אמרו שההתקדמות הטכנולוגית היא הסיבה שהם צריכים לקבל החלטות מהר יותר.

"אם מסתכלים קדימה, עסקים צריכים להגיב במהירות גבוהה יותר. חברות שלא יוכלו לעמוד בקצב פשוט יפסידו. ללא דרך קלה וזריזה למאגר הנתונים, תהליך קבלת החלטות של המנהלים עלול להיות שגוי, שכן יתבססו על נתונים לא רלוונטיים", כך אומר שלומי פרייס, מנכ"ל NetApp ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות