אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד פרשת שחיתות הקשורה במונדיאל? צילום: איי פי

עוד פרשת שחיתות הקשורה במונדיאל?

מרקו פולו דל נירו, בכיר בכדורגל הברזילאי, הובא היום לחקירה במסגרת מבצע כלל ארצי של המשטרה במלחמה נגד פשעים. הוא נעצר לאחר שהמשטרה פשטה על ביתו לפנות שחר בחיפוש אחר מסמכים

27.11.2012, 16:40 | בלומברג

מרקו פולו דל נירו, סגן נשיא התאחדות הכדורגל של ברזיל (CBF), הובא היום לחקירה במסגרת מבצע כלל ארצי של המשטרה במלחמה נגד פשעים פיננסיים וסחיטה באיומים.

קראו עוד בכלכליסט

הפשיטה התרחשה במקביל לביקורו של מזכ"ל פיפ"א ג'רום ואלקה בברזיל. העיתון Folha de Sao Paulo מדווח כי ואלקה, שמפקח אחר תהליך בניית האצטדיונים ושאר ההכנסות לקראת מונדיאל 2014, אמר לעיתונאים בריו דה ז'נרו שחקירתו על ידי המשטרה של מרקו פולו דל נירו, סגן נשיא התאחדות הכדורגל של ברזיל (CBF), היא תקרית פנימית במדינה, ולפיכך אין בכוונתו להגיב על כך.

על פי הצהרה רשמית, שפורסמה באתר האינטרנט של פדרציית הכדורגל של סאו פאולו עולה כי דל נירו, המכהן גם בוועדת ההנהלה של פיפ"א, נעצר לחקירה לאחר שהמשטרה פשטה על ביתו לפנות שחר בחיפוש אחר מסמכים. אולם דל נירו, שבמקצועו הוא עורך דין פלילי, טען כי עדותו במשטרה לא הייתה קשורה לכדורגל.

החקירה המשטרתית מתמקדת בחשד כי לדל נירו קשרים לארגוני פשע, שעוסקים בריגול לא חוקי וסחיטה באיומים של פוליטיקאים, והונאה במכרזים ציבוריים. כחלק מהמבצע המשטרתי נעצרו 33 אנשים והונפקו 84 צווי חיפוש בשישה מחוזות.

ריקרדו טשיירה, התפטר במרץ מתפקידו כיו"ר CBF, זאת בעקבות תחקיר ששודר בערוץ ה-BBC הבריטי, שחשף כי הוא קיבל שוחד מ-ISL, שותפתה לשעבר של פיפ"א, שפשטה את הרגל. הוא הכחיש את ההאשמות. "לא נוכל להותיר את הכדורגל בידיים של האנשים האלה", צייץ בחשבון הטוויטר שלו כוכב הכדורגל לשעבר וחבר הקונגרס היום רומאריו דה סוזה פריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות