אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"התנועה" הפיקטיבית: מפלגת לבני זכתה לשלל זיופים בפייסבוק

"התנועה" הפיקטיבית: מפלגת לבני זכתה לשלל זיופים בפייסבוק

מפלגתה החדשה של לבני זכתה לקבלת פנים צוננת ברשת החברתית, בדמות מספר עמודים מזויפים אשר מתיימרים להיות עמודיה הרשמיים. ל"כלכליסט" נודע כי המפלגה הצעירה טרם החלה לפעול ברשת החברתית

27.11.2012, 16:21 | הראל עילם

מפלגת "התנועה", עליה הכריזה היום (ג') ציפי לבני זכתה לשורה של עמודי פייסבוק מזויפים שמתחזים לעמודים רשמיים. חלקם אספו יותר ממאה לייקים עד עתה. גורם המקורב לציפי לבני הבהיר בשיחה עם "כלכליסט" כי אף אחד מהדפים האלו אינו אמיתי - ושהמפלגה עדיין לא השיקה כל נוכחות רשמית ברשת החברתית. הוא הוסיף כי הוגשה תלונה רשמית לפייסבוק בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

הדפים החדשים הצליחו "לתפוס" שורה של כתובות רלוונטיות בפייסבוק, עם מספר דרכים שונות לכתוב את המילה "התנועה", מ-hatnuah ועד hatnooa. לא ידוע האם הדפים נפתחו על ידי אותו גורם, או שמדובר בגורמים נפרדים.

אחד העמודים המזויפים שנפתחו למפלגת "התנועה" אחד העמודים המזויפים שנפתחו למפלגת "התנועה" אחד העמודים המזויפים שנפתחו למפלגת "התנועה"

הזייפן מזהיר מזיופים

עיצוב הדפים נראה מרשים, מכובד ורציני, ואף הצליח להוליך שולל חלק מהגולשים. חלק ממנהלי הדפים השונים אף החלו להגיב אחד לשני ולפרסם הודעות רציניות לכאורה. אחד מה כתב: "חברים נא להיזהר מהעמודים המזוייפים שגונבים את התכנים שלנו".

תגובות בעמוד מזויף נוסף תגובות בעמוד מזויף נוסף תגובות בעמוד מזויף נוסף

בעמוד אחר נכתב: "בשעות האחרונות העמוד היה נתון תחת מתקפה של גורמי ימין. אנו דוגלים בחופש ביטוי אך לא נהסס גם למחוק ולחסום מגיבים פרובוקטיביים". חלק מהדפים אף ביצעו לייק אחד לשני. במקרים אחרים פורסמו תגובות משעשעות, למשל בקשה מהגולשים לבחור את "התנועה האהובה עליהם".

העמודים החלו להיפתח החל משעות הצהרים, לאחר שפורסם והופץ בפייסבוק צילום מסך מזויף בו מוצג דף רשמי של "התנועה". בצילום הופיע סטטוס שפרסם העמוד, בו נכתב "בדיקה", מה שנועד להראות שמדובר בעמוד ניסיוני. ככל הנראה שהיה זה אחד מראשוני העמודים המזויפים. דובר מטעמה של ציפי לבני מסר ל"כלכליסט" כי העמוד הרשמי היחיד בפייסבוק שקשור למפלגה בשלב זה הוא עמודה של לבני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות