אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וורמברנד נפרד ממגה עם עלייה של 17% ברווח התפעולי ברבעון השלישי צילום: רפי דלויה

וורמברנד נפרד ממגה עם עלייה של 17% ברווח התפעולי ברבעון השלישי

הסתכם ב-36.9 מיליון שקל. מנכ"ל החברה היוצא אמר עם פרסום התוצאות כי "עד סוף השנה נצא מ-11 מתוך 31 הסניפים המפסידים שלנו"

28.11.2012, 08:46 | שי סלינס

מגה קמעונאות מקבוצת אלון רבוע כחול דיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה עלייה של 17% ברווח התפעולי כתוצאה מתהליך התייעלות שהחל בחברה במקביל לעזיבת המנכ"ל זאב וורמברנד.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח התפעולי של מגה עלה מ-33.9 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2011 ל-39.6 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה. השיפור נבע מעלייה במכירות וירידה בהוצאות מכירה, הנהלה וכלליות.

שיעור הרווח התפעולי של מגה ברבעון השלישי עמד על 2.4%,  לעומת 2% ברבעון המקביל אשתקד ושיעור תפועלי של 1.1% ו-2% ברבעונים הראשון והשני של השנה, בהתאמה. השיפור בשיעור הרווח התפעולי נבע מיישום מהלכי התייעלות והתאמת מבנה ההוצאות.

ההכנסות של מגה הסתכמו ברבעון ב-1.69 מיליארד שקל, לעומת הכנסות של 1.67 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד - עלייה של 0.7%. העלייה בהכנסות נבעה מפתיחה של 9 סניפים חדשים וקוזזה בחלקה מסגירת 6 סניפים ב-12 החודשים האחרונים ומקיטון במכירות סניפים זהים (SSS) בהיקף של 0.4% זאת בעקבות התגברות התחרות ופתיחת שטחי מסחר ושחיקה במחירי המכירה.

בשורה התחתונה הרווח מפעילות של מגה הסתכם ברבעון השלישי ב-41.7 מיליון שקל, בהשוואה לרווח מפעילות של 34 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

דודי ויסמן, יו"ר פעיל ומנהל העסקים הראשי של הקבוצה התייחס לעזיבת וורמברנד את תפקיד המנכ"ל ואמר כי "ברצוני להודות לזאב וורמברנד על תרומתו לחברה בחמש השנים האחרונות ולאחל הצלחה למר מוטי קרן שמונה למנכ"ל מגה קמעונאות. זאב קיבל לידיו רשת שעמדו בפניה משימות לא פשוטות בזמנים מטלטלים ומשאיר אחריו רשת קמעונאות מובילה וחדשנית להמשך הדרך".

סניף של מגה, צילום: גיל קליאן סניף של מגה | צילום: גיל קליאן סניף של מגה, צילום: גיל קליאן

וורמברנד, מנכ"ל החברה היוצא אמר כי "השיפור בתוצאות העסקיות של מגה הינו פועל יוצא של יישום מהלכי התייעלות שביצענו ברבעונים הקודמים השנה. שיפור נוסף צפוי

בתוצאות התפעוליות החל מהרבעון הרביעי עם השלמת היציאה מ-11 סניפים מפסידים. מגה תשלים עד סוף השנה את פריסת מערך הסדרנות העצמית בכל הסניפים, למעט בקטגוריות המשקאות והחלב אותם תשלים החברה במהלך המחצית הראשונה של 2013.

 

"מהלך זה יאפשר לחברה ניהול נכון וכלכלי יותר של מדפי הרשת בדומה לרשתות בחו"ל וצפוי לתרום לרווחיות התפעולית של החברה. במהלך הרבעון השלישי החברה הפעילה 216 סניפים מתוכם 185 סניפים המציגים רווח תפעולי בשיעור של 3.9%, יתרת 31 הסניפים מציגים הפסד תפעולי בשיעור של 6.1% כאשר מ-11 סניפים מפסידים נצא עד תום השנה ו-20 סניפים מפסידים יטופלו במסגרת התכנית האסטרטגית", הוסיף וורמברנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות