אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גמלאי קו־אופ מבקשים להורות למפרקי האגודה להעביר להם 195 מיליון שקל

גמלאי קו־אופ מבקשים להורות למפרקי האגודה להעביר להם 195 מיליון שקל

בעתירה לביהמ"ש המחוזי בת"א נכתב שרוב העותרים מעל גיל 80, חלקם הגדול מתקיים מפנסיה זעומה, לרוב פחות מ־2,000 שקל לחודש, שאינה מאפשרת להם קיום בכבוד

28.11.2012, 10:24 | יצחק דנון
700 גמלאי אגודת קו־אופ רבוע כחול עתרו למחוזי בתל אביב בבקשה שיכריז כי 195 מיליון שקל המצויים בקופת יו"ר הוועד הממונה על פירוק האגודה, עו"ד ליפא מאיר, שייכים לבעלי המניות באגודה. כמו כן ביקשו להורות לעו"ד מאיר להעביר לידיהם את חלקם היחסי בכספים אלה, המהווים את תמורת נכסי האגודה שנמכרו ושאותה הם מעריכים ב־3 מיליארד שקל. בנוסף הם מבקשים לאסור על עו"ד מאיר לבצע כל דיספוזיציה בכספים אלה. בעתירה נכתב שרוב העותרים מעל גיל 80, חלקם הגדול מתקיים מפנסיה זעומה, לרוב פחות מ־2000 שקל לחודש, שאינה מאפשרת להם קיום בכבוד. עוד נכתב בפנייה לביהמ"ש שחלק מהעותרים הם אנשים חולים, הנאלצים לבחור בין "פרוסה לתרופה".

בעתירה מצוין כי משנת 2005 החלה חלוקת התמורה ממכירת נכסי קו־אופ לבעלי המניות ועד כה חולק סכום של כ־60 אלף שקל לכל בעל מניה. לאחרונה נודע לעותרים שבקופת הכינוס נותרו 195 מיליון שקל, מאחר שחלק מבעלי המניות לא אותרו. העותרים מתנגדים לכוונת הוועד הממונה להעביר את כספי התמורה האמורים לקרן העיזבונות שבניהול האפוטרופוס הכללי, שכן הכספים האלה שייכים להם. לדעת העותרים, יש לחלק את הכספים שנותרו בקופת הכינוס לבעלי המניות, ובשל סירובו של הוועד הממונה לעשות כן מוגשת העתירה לבית המשפט. העותרים מציינים כי יש כ־18 אלף בעלי מניות שזוהו ואושרו, וכי חלקו היחסי של כל בעל מניה אחת הנו כ־11 אלף שקל. אשר על כן מתבקש בית המשפט להורות לוועד הממונה לשלם לכל בעל מניה 11 אלף שקל.

ממשרד ליפא מאיר ושות' נמסר: "העתירה טרם התקבלה במשרדי האגודה והמפרק. יצוין, כי אגודת הקואופ חילקה עד כה סכום מצטבר של כ-1.1 מיליארד שקל לחברי האגודה וליורשיהם. מדובר בלמעלה מ-80% מהתמורה נטו (לאחר מס) שהתקבלה ממכירת הנכסים. יתרת הכספים שנותרה בקופת האגודה שייכת לבעלי מניות ויורשיהם שטרם מימשו את זכאותם לתשלום ובימים אלו פועלת האגודה לאיתור בעלי הזכאות לכספים אלו. עם סיום הבירור יחולקו הכספים לזכאים על פי הנחיות רשם האגודות השיתופיות המפקח על פירוק האגודה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
יתרת הכסף מפדיון מניות קו אופ
מספיק הגיע הזמן לחלק לנו בעלי המניות את הכסף מפדיון מניות קו אופ. הסיפור החל בשנת 2000 והיום 17 שנה אחרי עדיין מושכים אותנו כמו מסטיק !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! קיבלנו עד היום כ- 60,000 אלף ש"ח ונשארה יתרה של כמה אלפים לכל אחד, שמשום מה מישהו מקבל חזקה על הכסף שלנו, אז כן די מספיק רוצים את הכסף עכשיו !!!!!!!!!!!!!!!!!! 19/4/2017
מאירה  |  19.04.17
לכל התגובות