אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג: מכירת פולג הפשירה את תוכנית חלוקת הדיבידנדים; תחלק 45 מיליון שקל צילום: הרצל יוסף

ביג: מכירת פולג הפשירה את תוכנית חלוקת הדיבידנדים; תחלק 45 מיליון שקל

למרות צמיחה בשורה העליונה, חברת מרכזי הקניות הציגה ירידה של 9.5% ברווח הנקי ברבעון לעומת אשתקד. הסיבה: עליה בהוצאות המימון

28.11.2012, 11:50 | אסף גילעם
חברת מרכזי הקניות ביג שבשליטת יהודה ורוני נפתלי פרסמה הבוקר (ד') את תוצאותיה לרבעון השלישי. הצמיחה בהכנסות הרבעוניות של 14% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, שהסתכמו ב-107 מיליון שקל לא חלחלה לשורה התחתונה. הרווח הנקי של ביג ירד ב-9.5% לעומת הרבעון המקביל, והסתכם ב-53.5 מיליון שקל בעקבות זינוק בהוצאות המימון.

קראו עוד בכלכליסט

למרות שבאוגוסט האחרון החליט דירקטוריון ביג להקפיא כל חלוקה של דיבידנדים לשנה לפחות, מכירת חלקה של ביג (50%) במרכז בפולג לנצבא הפשירה את ההחלטה. החברה הודיעה כי תחלק בחודש הבא את הדיבידנד הגדול בתולדותיה. באמצע נובמבר דיווחה ביג על פירוק השותפות עם נצבא בהחזקה על מרכז "ביג נצבא פולג" בנתניה. נצבא תרכוש את חלקה של ביג וזכויות הבניה תמורת כ-264 מיליון שקל, כשהתמורה צפויה לעבור לביג עד תום השנה. כתוצאה מכך הודיעה החברה על חלוקת דיבידנד בהיקף של 45 מיליון שקל, שיצטרף לדיבידנד בהיקף 15 מיליון שקל שחילקה ברבעון הראשון. סך הכל תחלק השנה דיבידנדים בהיקף כפול משחילקה ב-2011.

מרבית הפרמטרים המרכזיים של פעילות הליבה של ביג מראים צמיחה יפה. התפוסה במרכזים בארץ נותרה ברמה המרשימה של 100%, כשבמרכזים שביג מחזיקה בארה"ב חל שיפור בתפוסה שעלתה מ-89.4% בתחילת השנה, לרמה של 91.8%. ה-NOI (רווח מהשכרת נכסים והפעלתם, בנטרול פחת והפחתות) של ביג טיפס 11.4% ברבעון השלישי לעומת אשתקד ל-84.7 מיליון שקל.

מנגד, ה-FFO הנומינלי (Funds From Operation – ייצור מזומנים מפעילות שוטפת) ירד ב-52% ברבעון השלישי לעומת אשתקד ל-17 מיליון שקל, כתוצאה מהוצאות מימון כבדות. מנגד, לפי הצגת ה-FFO הריאלי של הנהלת ביג, ה-FFO החברה נותר ברמה של 31 מיליון שקל, שכן לטענת ביג הפרשי שער והוצאות הפרשי הצמדה בגין קרן אגרות חוב והלוואות צמודות אינן משקפות תזרימי מזומנים מפעילות שוטפת נמשכת.

יהודה נפתלי, בעל השליטה בביג, צילום: עמית שעל יהודה נפתלי, בעל השליטה בביג | צילום: עמית שעל יהודה נפתלי, בעל השליטה בביג, צילום: עמית שעל

הוצאות המימון של ביג זינקו ברבעון השלישי ל-52 מיליון שקל, לעומת 34 מיליון שקל אשתקד. החברה מסבירה כי עיקר הפער נובע מירידה בהכנסות ביג מהפרשי שער, שהסתכמה ברבעון ב-12 מיליון שקל.

היקף הנדל"ן של ביג עומד על 4.3 מיליארד שקל – צמיחה של 8% מתחילת השנה. שיעור התשואה הממוצעת שגלומים בהערכות שווי הנכסים נותרה 8.3% לנכסים בישראל. מנגד, שיעור התשואה בארה"ב ירד ל-7.02%, לעומת 7.10% ברבעון הקודם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות