אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות טבק יפרסמו הצהרות בארה"ב: "יצרנו התמכרות במכוון" צילום: בלומברג

חברות טבק יפרסמו הצהרות בארה"ב: "יצרנו התמכרות במכוון"

ביהמ"ש בארה"ב הורה לחברות להצהיר כי הונו את הציבור בנושא סכנות העישון, ועשו מניפולציות כדי שהמוצרים יהיו ממכרים יותר

28.11.2012, 11:42 | סוכנויות הידיעות
בית משפט בארה"ב הורה אתמול (ג') לחברות הטבק להצהיר באזהרות המוצר שהתעשייה הונתה את הציבור בנוגע לסכנות העישון, ועשתה מניפולציות במוצרי הטבק כדי שיהיו ממכרים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

הפסיקה של השופטת המחוזית גלדיס קסלר בוושינגטון התקבלה בשלבים האחרונים של תביעה ממשלתית מתמשכת נגד יצרניות הסיגריות המובילות.

השופטת קסלר פסקה ב-2006 כי חברות הטבק הפרו את חוקי הסחיטה באמצעות תוכנית בת עשרות שנים להונאת הציבור בנוגע לסכנות העישון. היא דרשה מיצרניות הסיגריות לפרסם הצהרות בנוגע לסכנות המוצרים שלהן, שיופיעו בטלוויזיה, בעיתונים ועל אריזות המוצרים ומתקני התצוגה הקמעונאיים. התביעה נתקעה בבית המשפט במשך כמה שנים. עם המחלוקות האחרונות נמנה חוסר ההסכמה בין משרד המשפטים וחברות הטבק על נוסח ההצהרות.

אתמול הורתה השופטת לחברות הטבק הנאשמות לתקן את הצהרותיהן בחמישה נושאים שונים, כולל ההשפעות הבריאותיות השליליות וההתמכרות לעישון.

סיגריות. "הניקוטין משנה את המוח", צילום: בלומברג סיגריות. "הניקוטין משנה את המוח" | צילום: בלומברג סיגריות. "הניקוטין משנה את המוח", צילום: בלומברג

"חברות הסיגריות תכננו בכוונה את הסיגריות כך שתכולת הניקוטין בהן תספיק ליצירת התמכרות ולשמירה עליה", היא אחת ההצהרות שהשופטת קסלר הורתה לחברות לפרסם. בהצהרה אחרת נכתב: "כשאתם מעשנים, הניקוטין משנה את המוח – לכן הגמילה כל כך קשה".כל אחת מההצהרות כוללת מבוא המסביר את פסיקת בית המשפט נגד חברות הטבק.

עם הנאשמות במשפט נמנו פיליפ מוריס, חברת בת של אלטריה גרופ; RJ ריינולדס טובקו של חברת ריינולדס אמריקן; ולורילרד טובקו, יחידה של חברת לורילרד.

לא ניתן היה להשיג את תגובת החברות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות