אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: שיעור האבטלה באוקטובר עלה ל-7% צילום: יובל חן

הלמ"ס: שיעור האבטלה באוקטובר עלה ל-7%

מספר המובטלים במשק גדל בחודש שעבר בכ-1,500 איש בהשוואה לחודש ספטמבר והגיע ליותר מ- 253 אלף איש

28.11.2012, 13:31 | אמנון אטד
שיעור האבטלה במשק המשיך לעלות גם בחודש שעבר בשיעור קל של 0.1% והגיע לרמה של 7% מכוח העבודה (נתונים מנוכי עונתיות), בהמשך לשיעורי אבטלה של 6.9% בספטמבר ושל 6.8% באוגוסט. לעומת זאת, נתוני מגמת האבטלה מצביעים על ירידה קלה של 0.1% שנרשמה בחודש שעבר, לאחר יציבות שנשמרה בשיעור האבטלה מאז חודש מרץ.

יריד תעסוקה (ארכיון), צילום: דודו גרינשפאן/ישראל סאן יריד תעסוקה (ארכיון) | צילום: דודו גרינשפאן/ישראל סאן יריד תעסוקה (ארכיון), צילום: דודו גרינשפאן/ישראל סאן

מנתוני התעסוקה החודשיים שמפרסמת היום (ד') הלמ"ס מתברר כי מספר המובטלים במשק ("בלתי מועסקים" בלשונה הנקייה של הלמ"ס) גדל בחודש אוקטובר בכ- 1,500 איש בהשוואה לחודש הקודם והגיע ליותר מ- 253 אלף איש. בקרב הגברים ירד שיעור האבטלה באוקטובר ל- 7%, לעומת 7.3% בחודש הקודם. לעומת זאת, בקרב הנשים נרשמה בחודש שעבר התפתחות הפוכה ושיעור האבטלה עלה מ- 6.5% בספטמבר ל- 6.9%. על פי הגדרות הלמ"ס, בלתי מועסקים הם אנשים שלא עבדו אפילו שעה אחת, וחיפשו עבודה באופן פעיל בשיטות שונות בארבעת השבועות האחרונים.

מתחילת השנה גדל מספר המובטלים במשק בכ- 14 אלף איש. לכך יש להוסיף את העובדה שבסוף חודש מרץ השנה שינתה הלמ"ס את שיטת חישוב נתוני התעסוקה והזניקה את שיעור האבטלה האמיתי במשק ביותר מ- 1%. על פי שיטת החישוב הקודמת, הסתכם שיעור האבטלה ברבעון האחרון של השנה שעברה ב- 5.4%.

מנתוני הלמ"ס המתפרסמים היום מתברר עוד כי מספרם של המועסקים במשק הסתכם בחודש אוקטובר בכ- 3 מיליון ו- 384 אלף איש - כ- 91 אלף איש יותר מאשר בתחילת השנה. שיעור המועסקים שעבדו בהיקף מלא בדרך כלל נותר באוקטובר ללא שינוי, ברמה של 76.7% מכלל המועסקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות