אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע: אינוונטק העבירה כספים ליולי עופר ללא אישור צילום: אביגיל עוזי

רשות ני"ע: אינוונטק העבירה כספים ליולי עופר ללא אישור

לטענת הרשות, דחתה הנהלת אינוונטק תשלום הלוואה בהיקף של 3.8 מיליון יורו שלקח עופר המנוח, והעבירה לאחר מכן 2.85 מיליון שקל לחשבונה של רות עופר, ללא אישורים. כיום אינוונטק עדיין לא מצליחה לגבות את החוב מעזבונו של עופר

28.11.2012, 18:20 | אסף גילעם
חברת אינוונטק הסתבכה עם רשות ני"ע בגלל הלוואה שלקח בעל השליטה המנוח, יולי עופר בהיקף של 3.8 מיליון יורו (19 מיליון שקל), לכאורה ללא האישורים הדרושים. עופר המנוח העביר בטרם פטירתו באוגוסט 2011 לחברה צ'קים דחויים לתשלום מחצית מהחוב ב"סכום עודף" לחברה (13 מיליון שקל), ולכן ביקש החזר, לחשבונה של אישתו רותי עופר. 2.85 מיליון שקל הועברו באותו היום לחשבונם של יולי ורותי עופר, אך עקב פטירתו של עופר, הוקפא חשבונו והועבר לניהולו של מנהל העיזבון. כתוצאה מכך, החברה טרם הצליחה לגבות את חובה. החזר החוב אמור להיות אחד מהמקורות לתשלום החוב למחזיקי אג"ח החברה, להם לאינוונטק התחייבות בהיקף של 55 מיליון שקל. אג"ח אינוונטק נסחר כיום בתשואה לפדיון של 28%.

קראו עוד בכלכליסט

אינוונטק העוסקת בייזום, בנייה ופיתוח בתחום המלונאות במרכז ובמזרח אירופה נמצאת כיום בשליטה של סטנראל יורופיאן של נימרוד רינות רותי עופר הנמצאת בעיצומו של הסדר חוב. לפי טענת הרשות, על מנת להעביר לחשבונם של יולי ורותי עופר את "עודף התשלום", כנגד קבלת התשלום, היתה החברה צריכה לאשר אותו כמו עסקת בעלי עניין, קרי, באסיפת בעלי מניות. במקום זאת, אישרה הנהלת החברה את המהלך בלבד.

לטענת אינוונטק היא ביצעה, בתום לב, החזר בלבד של חלק מהסכום אשר הועבר אליה על-ידי מר עופר ז"ל, וזאת כנגד קבלת ההמחאות הדחויות. לעמדתה, אף אם יטען כי לא מדובר בהחזר בלבד, אזי, לכל היותר, המדובר היה בפעולה אשר הינה חלק מפעולות החברה לגבות את החוב כלפיה. אינוונטק מדגישה כי היא ביצעה את כל הפעולות הנדרשות לנסות ולגבות את החוב.

מנגד, הרשות טוענת כי הצ'קים הדחויים וההחזר מהווים עסקה חדשה, אשר נדרשה את אישור האסיפה. כתוצאה מדרישת הרשות, חשפה אתמול החברה את כל התגלגלות המקרה, ואת הצעדים שהיא נוקטת לגבות את חובו של עופר לאינוונטק. בנוסף התקשרה עם מומחה חיצוני בתחום המשפט התאגידי שיבחן את פעולות החברה בהמקרה. משרד עורכי הדין החיצוני של החברה שפועל מול עיזבונו של עופר לשם גביית החוב התריע את מנהל העיזבון, כי אם לא יגיע להסדר "שיניח את דעת החברה" עד סוף החודש (30 בנובמבר) החברה תפתח באופן מיידי בהליכי הוצאה לפועל. למרות זאת, בהתחשב ביכולת עיזבונו, מעריכה אינוונטק כי אין לה חשיפה מהותית, או סכנה אמיתי שלא תקבל את הכספים.

יולי עופר ז"ל, צילום: עמית שעל יולי עופר ז"ל | צילום: עמית שעל יולי עופר ז"ל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות