אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלית ירושלים: ירידה של 56% ברווח התפעולי ברבעון השלישי צילום: עמית שעל

כלכלית ירושלים: ירידה של 56% ברווח התפעולי ברבעון השלישי

הרווח התפעולי ירד ל-225 מיליון שקל על רקע הפחתת ערך נדל"ן להשקעה. הרווח הנקי צנח ב-59% ל-52 מיליון שקל

28.11.2012, 20:15 | גיא בן סימון

כלכלית ירושלים של אליעזר פישמן דיווחה היום (ד') כי מאז החליטה על תוכנית אסטרטגית להפחתת המינוף, החברה הפחיתה את החוב הפיננסי נטו ב-1.6 מיליארד שקל. כך עולה במסגרת דוחות הרבעון השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

מאז הכריזה על כוונתה זו במעמד דוחות 2011 ועד היום, מיממשה כלכלית ירושלים נכסים בסך כול של 1.5 מיליארד שקל. התזרים הפנוי בגין עסקות אלו הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

עם זאת, ברבעון השלישי הרווח התפעולי צנח ב-56% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-225 מיליון שקל. זאת, על רקע הפחת נדל"ן להשקעה שרשמה החברה בסך של 31 מיליון שקל, לעומת עליית ערך נדל"ן להשקעה בסך 231 מיליון שקל שרשמה בתקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות מדמי השכירות בישראל הסתכמו ב-471מיליון שקל, לעומת הכנסות של 435 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. דמי השכירות בחו"ל הסתכמו ברבעון השלישי ב-727 מיליון שקל, לעומת 725 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הגולמי מנכסים מניבים (NOI), (הכנסות משכירות ומניהול ואחזקה, בניכוי עלויות ניהולואחזקת המבנים) הסתכם ברבעון השלישי ב-331 מליון שקל, לעומת 328 מליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הרווח המיוחס לבעלי מניות החברה צנח ב-59% והסתכם ברבעון השלישי ב-52 מליון שקל, לעומת רווח נקי של 127 מליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

בהמשך לאפשרות המיזוג של כלכלית ירושלים ומבני תעשייה, הודיעה כלכלית ירושלים כי וודאות כי זו תמומש שכן יש צורך לאישור הרגולטור.

אליעזר פישמן , צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות