אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלשים ייהנו מהמהלך צילום: אוראל כהן

החלשים ייהנו מהמהלך

חברות הביטוח הגדולות ומנהלי ההסדרים הפנסיוניים יעשו מאמצים לשמר את הלקוחות הגדולים

29.11.2012, 08:57 | רחלי בינדמן
חרף האטרקטיביות של התוכנית החדשה של דש לא בטוח שיהיו לה מסתערים רבים. הסוכנים של חברות הביטוח המחזיקות בקרנות הפנסיה הגדולות ודאי יצליחו לשכנע את רוב הלקוחות כי קרן הפנסיה של דש פחות אטרקטיבית לעומת הקרנות הגדולות.

ראשית, ספק עם המעסיקים הגדולים יעבירו את עובדיהם לקרן של דש, שכן הם נוטים לעבוד עם מנהלי הסדרים פנסיוניים - סוכנויות גדולות שבבעלות חברות הביטוח. מנהלי ההסדרים מספקים למעסיק את שירותי העברת הכספים מהעובדים לקרנות הפנסיה השונות ולכן המעסיקים ירצו להמשיך לעבוד איתן. עם זאת, הקרנות ששולטות בענף ומנהלי ההסדרים הפנסיוניים שבבעלותן עלולים לעמוד בפני דרישות מצד המעסיקים להשוות את דמי הניהול של עובדיהם לאלו שמציעה דש. סביר להניח שקהל היעד של המהלך של דש עשוי להיות בעיקר לקוחות חלשים שמשלמים כיום את תקרת דמי הניהול החוקית.

שנית, קרן פנסיה עובדת על בסיס מנגנון של ערבות הדדית. כך, אם מתרחשת מגפה וחלק גדול מחברי הקרן מתים והקרן צריכה לשלם להם סכומי כסף גדולים, זכויות יתר העמיתים עלולות להיפגע. ככל שהקרן גדולה יותר הסיכון הזה פוחת. אמנם הקרן של דש רוכשת ביטוח בגין אירועים כאלה, אך עדיין סוכני הביטוח ידגישו את היתרון לגודל ולוותק המקצועי של הקרנות הגדולות.

לבסוף, ינסו הסוכנים לטעון שרכישת קרן פנסיה ללא תיווכם היא טעות שכן מומחיותם דרושה להסביר את המוצר ללקוח. טענה זו רחוקה מלהיות מדויקת, שכן להבדיל מביטוח מנהלים שהוא מוצר מורכב, קרן פנסיה היא מוצר פשוט וקל להבנה עם מנגנון ביטוח מובנה וקבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות