אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קל אוטו עוברת לטאבלטים

קל אוטו עוברת לטאבלטים

חברת שירותי הרכב והליסינג השקיעה מעל מיליון שקל בפרויקט מערכת מחשוב עובדים ניידים וציודם בטאבלטים. חברת eWave Mobile הייתה אחראית על ביצוע הפרויקט

29.11.2012, 14:21 | כלכליסט
קל אוטו, תחל בפרויקט להקמת מערכת למחשוב עובדים הניידים ונהגי החברה, וציודם בטאבלטים. היקף הפרויקט הינו יותר ממיליון שקל. ביצוע הפרויקט הופקד בידי חברת eWave Mobile, המתמחה בפתרונות תקשורת ניידת,

קראו עוד בכלכליסט

קל אוטו מעסיקה עשרות עובדים ניידים ששירתו עד כה את לקוחות הקבוצה תוך שימוש בטפסי נייר בלבד שמולאו באופן ידני. הקבוצה, הנמצאת בתהליך של מעבר למשרד ללא נייר, ביקשה למחשב את עבודת אנשי השטח באמצעות טאבלטים שישמשו כמסופונים, ולהחליף את הטפסים הידניים באמצעות מערכת מחשוב לעובדים הניידים.

הנהגים מקבלים את המשימות שלהם בטאבלטים ומחתימים את הלקוחות על הטפסים הממוחשבים, ללא ניירת מיותרת. גם הלקוח מקבל במייל את תעודת המשלוח וכך נשמר התיעוד בצורה טובה יותר, גם מבחינת הלקוח וגם בחברה.

הלקוח מבצע את קבלת הרכב באמצעות הטאבלט, החל מסימון המצב שבו התקבל הרכב, כולל תמונות של הרכב מצולם בעת המסירה. בצורה זו, נמנעות אי נעימויות מיותרות בעת החזרת הרכב והלקוח מקבל קובץ מסודר לדואר האלקטרוני.

מבנה המערכת

המערכת מורכבת מטאבלטים ניידים וטכנולוגיות המבוססות על מערכת ההפעלה אנדרואיד, תקשורת סלולרית, קווי נל"ן, ממשקים בין שרת המסופונים לשרתי הארגון, מדפסות מתקדמות ועוד.

ציוד הקצה עושה שימוש בתקשורת סלולרית מדור 3.5 ומעלה, כאשר הנתונים מנותבים אל מחוץ לסביבת האינטרנט. מכשירי הקצה צוידו בכרטיס סים הכולל רכיבי אבטחה המגדירים את השימוש בתקשורת לצורך האפליקציה בלבד.

לדברי יוני ראוכברגר, סמנכ"ל מערכות מידע בקבוצת קל אוטו: "המערכת החדשה מסייעת לנו להפוך את העבודה ליעילה ומהירה יותר. הטמעת המערכת מאפשרת חיסכון בשעות עבודה ובעלויות באמצעות צמצום השימוש בנייר ומניעת עבודה כפולה, וכן קידום מכירות באמצעות מתן שירותים נוספים על בסיס הפלטפורמה הקיימת."

אידו שטיינברגר, מנכ"ל eWave Mobile, מוסיף כי יישום זה מהווה דוגמא מוחשית לכך שפתרונות טאבלטים מחליפים את העולם המסורתי של שימוש במסופונים מוקשחים, בעיקר בתהליכים שבהם העובד בא במגע עם לקוח קצה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות