אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלייטק מאשרת: וויליאם היל החלה בבדיקת של הערכת שווי המיזם "וויליאם היל אונליין" צילום: עמית שעל

פלייטק מאשרת: וויליאם היל החלה בבדיקת של הערכת שווי המיזם "וויליאם היל אונליין"

החברה מציינת כי ענקית ההימורים הבריטית תצטרך לקבל החלטה אם היא מממשת את האופציה לרכישת אחזקותיה (29%) של פלייטק בוויליאם היל

30.11.2012, 10:25 | ענת ציפקין

חברת התוכנה להימורים פלייטק בשליטתו (41%) של טדי שגיא מאשרת כי וויליאם היל החלה בבדיקת המיזם המשותף "וויליאם היל אונליין". עוד היא מציינת כי ענקית ההימורים הבריטית תצטרך לקבל החלטה אם היא מממשת את האופציה לרכישת אחזקותיה (29%) של פלייטק בוויליאם היל. במידה ולא תממש - קיימת בידה האופציה לבצע מהלך נוסף למימוש האופציה בפברואר 2015.

בנוסף, כתבה פלייטק בדיווח הבורסאי שהוציאה בבורסת לונדון כי במידה והאופציה שבידי וויליאם היל תמומש, תהיה מחוייבת פלייטק להעברה תקינה וחלקה של אחזקותיה לוויליאם היל, בדומה לאופן בו התנהל המיזם המשותף עד עתה. וויליאם היל הוא מיזם תוכנות להימורים מקוונים שהקימו פלייטק ו- וויליאם היל הבריטית .

וויליאם היל אונליין היא אופרציה חובקת עולם, המעסיקה קרוב ל־1,000 איש בחמישה אתרים שונים. בישראל מעסיקה החברה כ־150 עובדים. וויליאם היל אונליין נולדה כמיזם משותף בין שתי חברות: וויליאם היל ופלייטק. וויליאם היל היא תאגיד ההימורים הגדול ביותר בבריטניה: החברה מעסיקה כ־15 אלף איש, ומפעילה כ־2,300 חנויות הימורים (betting shops) במדינה זה יותר מ־75 שנה. בשנת 2002 הונפקה וויליאם היל בבורסת לונדון, שבה היא נסחרת לפי שווי שוק של 2.39 מיליארד ליש"ט.

פלייטק נכנסה לשותפות עם וויליאם היל, חברת ההימורים השנייה בגודלה בבריטניה בשנת 2008 עת רכשה בעסקת בעלי עניין עם בעל השליטה טדי שגיא נכסים בהיקף של 250 מיליון דולר, שאת רובם מכרה מאוחר יותר לחברה הבת המשותפת שהקימה עם החברה הבריטית. פלייטק מספקת תוכנה מקצועית והיא בעלת מניות במיזם, אך היא לא מנהלת את הפעילות הישראלית של וויליאם היל און ליין. ההנהלה של וויליאם היל און ליין ממוקמת בגיברלטר, ושם מתקבלות ההחלטות הניהוליות.

בתחילת החודש פרסמה פלייטק אינדיקטורים ראשוניים לרבעון השלישי של 2012 מהם עולה כי סיכמה את התקופה עם הכנסות של 79.9 מיליון יורו - עלייה של 30% לעומת הרבעון מקביל בשנת 2011.

מהנתונים עולה כי עיקר הכנסותיה של פלייטק, שנוסדה בשנת 1999 ומעסיקה מעל 2,000 עובדים, הגיעו ברבעון החולף מתחום הקזינו – 38 מיליון יורו, עליה של 33% לעומת תקופה מקבילה אשתקד. תחום הפוקר, שהניב לפלייטק הכנסות של 4.1 מיליון יורו ברבעון החולף רשם ירידה של 27% בהיקפו לעומת התקופה המקבילה בשנת 2011.

על גידול מרשים של 17% דיווחה פלייטק גם בתחום הבינגו, שהניב לה הכנסות של 4.4 מיליון יורו ברבעון החולף. משירותי התוכנה שהיא מספקת גרפה פלייטק הכנסות של 26.9 מיליון יורו, עליה של 38% לעומת רבעון שלישי של 2011.

עוד פרסמה פלייטק בגין הרבעון השליישי, כי מתוך פעילותה של וויליאם היל און ליין, רווח נקי של 12.8 מיליון ליש"ט נזקף ברבעון החולף לזכותה של פלייטק, - גידול של 50% לעומת רבעון מקביל אשתקד. בחודש שעבר הודיע הנרי בירץ, מנכ"ל וויליאם היל אונליין - כי יעזוב את תפקידו. במקומו במקומו ייכנס לתפקיד המנכ"ל אנדרו לי, שכיהן עד עתה כראש חטיבת פעילות המובייל בוויליאם היל אונליין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות