אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיעור האבטלה בגוש היורו טיפס באוקטובר לשיא של 11.7%

שיעור האבטלה בגוש היורו טיפס באוקטובר לשיא של 11.7%

זאת לעומת 11.6% בחודש ספטמבר. העלייה הייתה צפויה בעקבות נפילת גוש היורו למיתון ברבעון השלישי, שבו הוא התכווץ ב-0.1%

30.11.2012, 12:28 | סוכנויות הידיעות

המשבר בגוש היורו דחף באוקטובר את שיעור האבטלה בקרב 17 המדינות החברות לשיא של 11.7%, מ-11.6% חודש קודם לכן. העלייה הייתה צפויה לנוכח נפילתו של גוש היורו למיתון במהלך הרבעון השלישי, שבו התכווץ ב-0.1%, לאחר שברבעון השני התכווץ ב-0.2%.

יורוסטאט, לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי, דיווחה כי ישנם 18.7 מיליון מובטלים בגוש. עוד עולה מהנתונים, כי 173 אלף אנשים איבדו במהלך אוקטובר את מקום עבודתם, העלייה החודשית הגבוהה ביותר מאז יוני.

שיעור האבטלה הגבוה ביותר נרשם בספרד וביוון, שבהן הוא גבוה מ-25%, כאשר האבטלה בקרב הצעירים מתקרבת ל-60%. לעומת זאת, באוסטריה דווקא נרשמה ירידה בשיעור האבטלה בעוד שבצרפת, גרמניה ובפינלנד השיעור נותר ללא שינוי.

במקביל, דיווחו ביורוסטאט כי האינפלציה נפלה בנובמבר בשיעור הגבוה מהציפיות ל-2.2% מ-2.5%. זהו השיעור הנמוך ביותר מזה קרוב לשנתיים. אולם, הוא עדיין גבוה מהיעד שהציב הבנק האירופי המרכזי של 2%.

מריו דראגי, נשיא הבנק האירופי המרכזי הזהיר היום כי גוש היורו לא ייחלץ מהמשבר לפני המחצית הששנייה של 2013. הוא הדגיש כי הקיצוצים בהוצאות הממשלתיות ימשיכו לפגוע בצמיחה בטווח הקצר.

האבטלה באיטליה בשיא

 

שיעור האבטלה באיטליה טיפס באוקטובר לשיא של 13 שנים, על רקע המיתון שנמשך כבר שנתיים וגורם לכך שחברות רבות מעדיפות להימנע מגיוס עובדים חדשים. על פי הנתונים הראשוניים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה המרכזית ברומא, שיעור האבטלה טיפס לשיעור מותאם עונתית של 11.1% מ-10.8% בספטמבר. התוצאות היו גבוהות מתחזיות האנליסטים, שציפו שהאבטלה תעלה בשיעור קטן יותר ל-10.9%. שיעור האבטלה חג מעל 10% כבר תשעה חודשים, וברבעון השלישי עמד על 10.6%, עלייה מ-10.5% ברבעון הקודם.

ברבעון האחרון של שנה שעברה נפלה איטליה למיתון הרביעי שלה מאז 2001. המשבר החמיר בשל ההשפעות על העלאת מיסים וקיצוצים בהוצאות הציבוריות, שיזמה הממשלה בראשותו של מריו מונטי בניסיון להפחית את החוב הציבורי, שנחשב לשני הגבוה ביותר בגוש היורו. הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) העריך השבוע כי הכלכלה האיטלקית תתכווץ השנה ב-2.2%, בעוד שהממשלה חוזה התכווצות של 2.4%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות