אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה קשה לזינגה: פייסבוק לא תקדם עוד את משחקי החברה צילום: בלומברג

מכה קשה לזינגה: פייסבוק לא תקדם עוד את משחקי החברה

הרשת החברתית שינתה את מבנה שיתוף הפעולה שלה עם זינגה. מעתה, משחקיה לא יקודמו יותר בצורה בולטת על פני משחקים מתחרים. זינגה, מצידה, משדרת אופטימיות ומתייחסת לשינוי כהזדמנות; מנייתה צללה ב-7.82%

30.11.2012, 18:33 | ניצן סדן

פייסבוק נוטשת את זינגה: שתי החברות שינו את הסכם השותפות שלהן - ומעתה לא יקודמו משחקי זינגה על ידי פייסבוק. לפי דיווח של סוכנות בלומברג, שינוי החוזה יאפשר לפייסבוק לפתח פלטפורמת משחקים אורגנית משלה. מניית זינגה ירדה ב-7.82% וערכה עומד כעת על 2.34 דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

חברת המשחקים היתה "הבן המועדף" של הנהלת פייסבוק בזירת המשחקים החברתיים בשנתיים האחרונות. החוזה המקורי בין השתיים, שנחתם ב-2010, הקל על זינגה בכל הנוגע לעלויות פרסום בפייסבוק, חלוקת רווחי רכישת תוכן במשחקים עצמם והקנה לזינגה קידום מובנה מצד פייסבוק עצמה.

פארמוויל, משחק הפנאי שכבש את גולשי פייסבוק בעבר פארמוויל, משחק הפנאי שכבש את גולשי פייסבוק בעבר פארמוויל, משחק הפנאי שכבש את גולשי פייסבוק בעבר

פייסבוק מיישרת קו בזירת המשחקים שלה

שינוי החוזה מאזן, למעשה, את התחרות בתחום המשחקים בפייסבוק ויאפשר לחברות משחקים נוספות להגיע אל משתמשים חדשים. מעתה, משתמשי זינגה לא יחויבו להיכנס למשחקים דרך החשבון שלהם בפייסבוק והחברה תוכל לבחור אילו פרסומות להציג להם ובאילו מנגנוני תשלום להשתמש.

השחרור של פייסבוק מההתחייבות לזינגה מאפשרת לה לפתח פלטפורמת משחקים משל עצמה, החל מה-31 במרץ 2013. עם זאת, דובר מטעם פייסבוק אמר לבלומברג כי הרשת החברתית לא מתכננת מהלך שכזה.

זינגה לא לבד מדוע קורסת תעשיית המשחקים החברתיים? זינגה, שמנייתה איבדה כ-70% משוויה, לא לבד: גם פופקאפ, שפיתחה משחקים פופולריים כמו Bejewelled, נאלצת לפטר עשירית מעובדיה ושוקלת לסגור משרדים בעולם. מדוע מפתחות המשחקים החברתיים נופלות בזו אחר זו? הראל עילם, 2 תגובותלכתבה המלאה
לפי בלומברג, בשבועות האחרונים נפגשו נציגי מספר חברות משחקים עם מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק ושון ראיין, מנהל שותפויות החברה בתחום הגיימינג. הפגישות נועדו לבנות דרכים חדשות להגדלת מספר המשתמשים והיקף המכירות של פרסומות ותוכן נלווה במשחקים. לפי מקורות בלומברג, נציגי זינגה לא נכחו בפגישות.

משבר או הזדמנות?

זינגה, מצידה, משדרת אופטימיות; בארי קוטל, סמנכ"ל הכספים של החברה, אמר כי ההסכם המתוקן מאפשר לזינגה להמשיך לפעול במסגרת פייסבוק בתוספת גמישות גדולה מבעבר; מבחינת החברה, זהו אינו משבר כי אם הזדמנות. התלות של זינגה בפייסבוק אמנם הגבילה אותה במידה מסוימת, אך סיפקה לה גישה לכמיליארד משתמשים והשיגה הצלחות בדמות משחקים כפארמוויל.   

חברת המשחקים נמצאת במצב רע במיוחד: מנייתה צללה ב-74% מאז הנפקת החברה בדצמבר שעבר וסקרים ומחקרים הוכיחו שהגולשים נוטשים את המשחקים החברתיים שלה בקצב הולך וגדל. החברה רכשה לאחרונה סטודיו משחקים שמתמחה במשחקי פעולה פשוטים - ככל הנראה, במטרה לפנות אל קהל מגוון יותר. בנוסף דווח בחודש שעבר כי זינגה שוקלת להיכנס גם אל תחום הפרסום המקוון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות