אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחלה קשה לווינדוס 8: קצב האימוץ בשווקים נמוך משל ווינדוס 7 צילום: איתי שמושקוביץ

התחלה קשה לווינדוס 8: קצב האימוץ בשווקים נמוך משל ווינדוס 7

עד כמה הצליחה השקת ווינדוס 8? מיקרוסופט טענה ל-40 מיליון רישיונות שנמכרו, מה שמצביע על קצב אימוץ גבוה משל קודמתה ווינדוס 7, בשעתה. חברות מחקר מציגות נתונים שסותרים את הטענה. לפיהן, שיעור האימוץ נמוך משמעותית משפורסם

01.12.2012, 11:42 | ניצן סדן

האם ווינדוס 8 מצליחה בשווקים אף יותר מווינדוס 7, כפי שעלה מנתוני המכירות שהציגה מיקרוסופט השבוע? חברת StatCounter, שמתמחה בניטור תעבורת רשת, הודיעה אמש (ו') כי מספר הגולשים דרך ווינדוס 8 הוא נמוך משמעותית משל קודמתה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה גילתה שבחודש שעבר מהשקת מערכת ההפעלה, שיעור הגלישה דרכה לאתרים פופולריים בעולם עמד על 1.31% בלבד. לעומתה, ווינדוס 7 הציגה נתון של 4.93% בחודש שלאחר השקתה ב-2009. בארה"ב, למשל, שיעור הגלישה מווינדוס 8 עומד על 2.12% מתעבורת הרשת (לעומת 6.29% מווינדוס 7 לאחר השקתה).

טאבלטי הסרפס של מיקרוסופט. עדיין לא ידוע כמה נמכרו בפועל, צילום: איתי שמושקוביץ טאבלטי הסרפס של מיקרוסופט. עדיין לא ידוע כמה נמכרו בפועל | צילום: איתי שמושקוביץ טאבלטי הסרפס של מיקרוסופט. עדיין לא ידוע כמה נמכרו בפועל, צילום: איתי שמושקוביץ

מוקדם יותר השבוע טענה חברת המחקר NPD כי בחודש האחרון, רק 58% מהמכשירים מבוססי ווינדוס שנמכרו התבססו על מערכת ההפעלה החדשה. לפי החברה, בחודש שלאחר השקת ווינדוס 7 כבר התבססו עליה 83% מהמכשירים שנמכרו. NPD טענה שטאבלטים מבוססי ווינדוס 8 היוו רק אחוז אחד מסך המכירות. עם זאת, החברה לא כללה בחישוב שלה את מכירות טאבלט הסרפס - נתון שמיקרוסופט טרם פרסמה.

מערכות הפעלה שונות, עולמות שונים

מספר אנליסטים מתחו ביקורת על נתוני NPD, משום שדו"ח החברה כלל בחישוב גם כמה ימים שלפני ה-26 באוקטובר – מועד השקת מערכת ההפעלה ומוצריה. הניתוח של StatCounter מתייחס אף הוא לתקופה שלפני ההשקה, אולם מתבסס על ניתוח בחתך יומי ולפיכך לא "פוגע" בנתוני ווינדוס 8.

מיקרוסופט טענה השבוע שקצב אימוץ מערכת ההפעלה הוא מהיר - ואף כפול משל ווינדוס 7. החברה סרבה להגיב רשמית לדיווח של StatCounter. בפועל, קשה להשוות בין ווינדוס 7 ו-ווינדוס 8 בכל הנוגע למכירות ולאימוץ על ידי הצרכן משום שמערכת ההפעלה הקודמת של מיקרוסופט היתה בגדר "גלגל הצלה" מווינדוס ויסטה הידועה לשמצה. הממשק הרענן והחדשני של ווינדוס 8 אף עשוי להרחיק חלק מהצרכנים, שרגיל לעבוד על מערכת הפעלה סטנדרטית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
מ"ה מצוינת
יש לי את הגרסה הסופית של חלונות 8 כבר מתחילת אוגוסט והיא מערכת הפעלה מצוינת, כמובן שבבית השימוש שלי הוא רק עם מקלדת ועכבר, והיא מאד נוחה בשליטה באמצעותם. יצא לי גם להשתמש במערכת הפעלה גם עם מסך מגע וזה בכלל משהו לא מהעולם הזה. דפדפן האינטרנט IE10 מטרו פשוט מדהים, הוא יפהפה ומהיר, אני לא יכול להסתכל על דפדפן אינטרנט בשולחן עבודה, הסרגלים פשוט מכערים את המראה של הדפדפן, הם עשו עבודה מעולה במיקרוסופט, וזה ממישהו שתיעב את סדרת הדפדפנים שלהם. אין לי טיפת ציניות בתגובה, הייתי נותן למערכת ציון ששואף ל-10. חלונות 8 היא העתיד.
לירון חזן , עפולה  |  03.12.12
11.
מערכת ממש לא ידידותית
מערכת הפעלה צריכה להיות שקופה, אינטואיטיבית ויעילה. חלונות 8 היא לא שקופה (מאוד מורגשת בכל שלב ושלב) מאוד לא אינטואיטיבית (לקח לי הרבה זמן למצוא איך מכבים את המחשב) ומאוד לא יעילה (הרבה עיכובים ותקיעות). חשב שאי אפשר לבחור בין ממשק המגע, שאולי מתאים למכשירים עם מסך מגע, לבין ממשק הסטארט הישן והטוב.
משתמש אמיתי  |  02.12.12
לכל התגובות