אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באינטר תעשיות לא רוצים לוותר על המנכ"ל, למרות התנגדות המוסדיים צילום: אביגיל עוזי

באינטר תעשיות לא רוצים לוותר על המנכ"ל, למרות התנגדות המוסדיים

באפריל דחתה אסיפת בעלי המניות ברוב מוחץ של המוסדיים את הסכם העסקתו של אריה קורוטקין, שכיהן כמנכ"ל מאז 1984. למרות זאת, כעת מנסה החברה להביא מחדש את שכרו לאישור - ללא שינוי

02.12.2012, 15:06 | אסף גילעם

באינטר תעשיות (לשעבר מלתא) מתקשים להיפרד מהמנכ"ל הוותיק, ובעל השליטה, אריה קורוטקין (63).

למרות שלפי התיקון, היתה אמורה החברה להביא אישור מחדש עד אמצע נובמבר 2011, הגיע הסכמו של קורוטקין לאישור רטרואקטיבי באפריל 2012. כל המוסדיים המחזיקים בנייר התנגדו, וההסכם נדחה. קורוטקין הגישה הודעה מוקדמת, והיה אמור לסיים את תפקידו החודש. אך באיטר תעשיות לא אומרים נואש.

בזימון לאסיפה שפרסמה אינטר בסוף השבוע האחרון קיבלו בעלי המניות של אינטר הפתעה כפולה. ראשית, למרות הכישלון באסיפה באפריל, שבה החברה להציע את קורוטקין כמנכ"ל בתנאים הישנים שלו – שכר בעלות של 120.5 אלף שקל בחודש ומענק מתוך הרווח השנתי של החברה עד 1.5 מיליון שקל (עלות העסקתו השנתית של קורוטקין).

שנית, למרות שבאפריל נאות קורוטקין להפחית 20% מעלות שכרו החודשי, לסך הצנוע של 95 אלף שקל, כל זכר לזה נעלם בהצעה החדשה. ישנו הבדל קטן במנגנון הבונוס של קורוטקין - הרף המנימלי שיזכה את קורוטקין בבונוס עלה מ-6.4 מיליון שקל ל-8.8 מיליון שקל.

גם נימוקי הדירקטוריון להחלטה נותרו זהים לסיבוב הקודם - דירקטוריון אינטר תעשיות הסביר כי "הוחלט לאשר מחדש את תנאי ההתקשרות עם מר קורוטקין, בהתחשב, בין היתר, בכישוריו וניסיונו של מר קורוטקין ותרומתו של מר קורוטקין לחברה וכן בתנאי השכר המקובלים בענף לבעלי תפקידים דומים". השוני היחיד הינו כאמור, העובדה שהפעם קורוקטין אינו מפחית משכרו.

אינטר תעשיות העוסקת בתחום מערכות החשמל, מעסיקה כיום כ-120 איש ונסחרת לפי שווי של 38 מיליון שקל. החברה נשלטת על ידי אריה קורוטקין (11%), אלי כהן (7.74%), יורשי יוסי הומל (7.82%) ויורשי עודד הומל (6.5%). את תשעת החודשים הראשונים של 2012 סיימה החברה עם רווח נקי של 2.3 מיליון שקל בלבד.

באינטר החזקות מוסדיות מהותיות - הראל שמחזיקה כ-9%, קרנות פורסט שמחזיקות 8.4% ואנליסט שמחזיקה ב-6%. בנוסף, קרן ההשקעות הפרטית אלפא ערך 1 מחזיקה 12.34%. כל המחזיקים כאמור הצביעו נגד קורוטקין באסיפה הקודמת באפריל. קרן פייט (שבשליטת קרן פימי של ישי דוידי) המחזיקה 22% מהחברה לא השתתפה בהצבעה הקודמת. קורוטקין נחשב למנכ"ל מוערך על ידי המחזיקים השונים, והערכות הן כי הודעת החברה תהווה בסיס למו"מ עם המוסדיים, למציאת הסכם העסקה שיהיה מקובל יותר על כל הצדדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות