אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים לעבוד באסתי לאודר? תיאלצו לשלם לאלון גל צילום: יוני המנחם

רוצים לעבוד באסתי לאודר? תיאלצו לשלם לאלון גל

מועמדים לתפקיד אנשי מכירות נדרשו לעבור אצל הקואוצ'ר ראיון וקורס בתשלום - שלא הוחזר גם אם לא התקבלו לעבודה

03.12.2012, 08:33 | מיקי פלד

שיטת גיוס עובדים בעייתית בחברת הקוסמטיקה אסתי לאודר: ל"כלכליסט" נודע כי מועמדים לעבודה כאנשי מכירות באלקליל, בעלת הזיכיון למוצרי אסתי לאודר בישראל, נדרשו לשלם לקואוצ'ר וכוכב הטלוויזיה אלון גל 300 שקל עבור ראיון עבודה וקורס מכירות - שכלל לא הבטיח קבלה לעבודה. הכסף ששילם המועמד לא הוחזר לו גם במקרה שלא התקבל לעבודה.

קראו עוד בכלכליסט

הסידור של גל וחברת תות תקשורת בבעלותו, שהעניקה את הקורס, הוא חריג בענף ההשמה וגיוס העובדים. על פי הנוהג של חברות המבצעות איתור מועמדים לעבודה, מי שמשלם עבור תהליך המיון הוא המעסיק העתידי ולא המועמדים עצמם, ואם ישנו קורס הכנה לעבודה הדבר לרוב נעשה תוך תשלום למועמד, ולא להפך.

לדברי מיקי נודלמן, ששלח מועמדות לתפקיד מנהל מכירות, בעקבות פנייתו חזרה אליו מישהי שהציגה את עצמה כמזכירה

של גל ואמרה לו כי הוא מוזמן לראיון עבודה, ואם יימצא מתאים יוזמן לקורס מכירות שמנהל גל. עוד נאמר לי לו כי גל הוא שימליץ לחברת אסתי לאודר על המועמדים שלדעתו מתאימים לתפקידים השונים. התנאי היה תשלום של 300 שקל, שלדברי גל נועדו לכיסוי הוצאות לוגיסטיות של הקורס בן השבוע.

אלון גל מסר בתגובה כי "חברות רבות מגייסות את אנשי המכירות שלהן באמצעות תות. השתתפות בתהליך ההכשרה מזכה את המועמד בייצוג וקידום העסקתו כאיש מכירות גם אם לא נבחר בסוף. התשלום הוא סמלי בלבד ונועד להוצאות לוגיסטיות". חברת תות לא מסרה כמה מועמדים היא בחנה עבור אלקליל.

לא נמסרה תגובת חברת אלקליל לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

63 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
זה לא הגועל היחידי מבית אסתי לאודר...
פעם זו הייתה חברה לעניין, אך לאחרונה כנראה בצע הכסף שיבש את ההתנהלות של בעליה לגמרי. בעוד שהעולם צועד למקום מוסרי ואנושי יותר וחברות קוסמטיקה רבות הפסיקו לערוך ניסויים בבעלי חיים, אסתי לאודר (וגם חברת הבת קליניק, ואולי יש חברות נוספות) העבירו את הייצור לסין ולראשונה החלו לבצע ניסויים בבעלי חיים - מיותרים ואכזריים לאין שיעור. אז תסלחו לי שאני לא מתרגשת מפגיעה בכיס וניצול ציני של בני אדם, כשאני יודעת איזו התעללות מטורפת נעשית ע"י החברה (או בשמה) בחפים מפשע חסרי ישע
חיפאית  |  06.12.12
59.
לעג לרש - חרם על אלון גל ושכמותו
חבל ואלון גל וחברת הקוסמטיקה אשר הינם אמידים במיוחד, מוצצים את דמם של מחפשי העבודה ועושים כסף על חשבון החלשים והמסכנים, לעשות כסף ממצוקות של אנשים בהופעות טלויזיוניות ודרך זה להתמנף ולהמשיך ולרכב על גבם של מסכנים - זוהי חכמה של אנשים בזויים ואסור לתת יד לזה. שיתביישו להם במיוחד אלון גל
נילי חדאד , רמת גן  |  04.12.12
לכל התגובות